KOKOworld - Moda | Fair Trade | PodróżeMerino – ten materiał nadal robi furorę!

Kilka sezonów temu pojawiły się w KOKOworld pierwsze produkty z wełny merynosów. Nadal podbijają one Wasze serca i szafy, dlatego przypominamy dlaczego Merino jest tak wyjątkowe!

Czytaj więcej... >


3...2...1...akcja!

Uwielbiasz ciuszki KOKOworld, jesteś z Krakowa a do tego nie boisz się kamery? To idealnie, bo właśnie zaczynamy pracować nad nowym projektem wideo. I czekamy na Ciebie właśnie!

Czytaj więcej... >


KOKOworld w 2017

Jak zawsze początek Nowego Roku sprzyja bilansom roku poprzedniego. I o takie podsumowanie pokusiliśmy się i my. Dlatego zrobiliśmy małą sondę i popytaliśmy nas samych, ekipę KOKOworld, co ważnego przyniósł nam 2017. Zobaczcie, co z tego wyszło!

Czytaj więcej... >


Wyspy Zielonego Przylądka na ekranie

Kraków i KOKOworld na wyjątkowej mapie filmowej świata! A to wszystko za sprawą wspieranego przez nas audiowizualnego Projektu Oiá, który po Wyspach Zielonego Przylądka i Lizbonie  zawitał do Krakowa!

Czytaj więcej... >


Fair Trade, fair trade czy Sprawiedliwy Handel?

„Fairtrade”, „Fair Trade”, „Sprawiedliwy Handel”, „fair trade”,„sprawiedliwy handel”. Zdarza się, że wszystkie albo większość z tych zwrotów używanych jest niemalże zamiennie, ale nie są one swoimi synonimami. Co zatem tak naprawdę oznaczają te terminy i jaka jest ich historia? Śpieszymy wyjaśnić! 

Czytaj więcej... >


Wesołych Świąt!

Życzymy wyjątkowych Świąt, pełnych spokoju, miłości i kolorów!

Czytaj więcej... >


Z Agą i Staszkiem przez Karaiby

Postanowiliśmy rozgonić zimowa aurę oraz zaprosić trochę słońca i dobrej energii do KOKOworld. I namówiliśmy Agnieszkę i Staszka - specjalistów od Karaibów, aby nam w tym pomogli.

Czytaj więcej... >


Maskotki które sprawiają podwójną radość

"Inspired globally, made locally" to nasze motto. Rozumiemy je nie tylko jako szukanie w różnych zakątkach świata inspiracji do naszych projektów, by tworzyć je w lokalnych warsztatach, ale także angażowanie się także w akcje społeczne.Tym razem z naszą ambasadorką Nikko Biernacką chcemy pomóc uchodźcom w Ugandzie. Dołączysz?

Czytaj więcej... >


Nasi rękodzielnicy: MakkireQu z Jagłowic

Miło nam w gronie naszych rękodzielników powitać Magdalenę Godawa-Jabłko, która pod marką MakkireQu z naszych kolorowych skrawków tworzy unikatowe poszewki na poduszki!

Czytaj więcej... >


Co to jest Slow Fashion?

Wierzymy, że najczęściej co ważne, powstaje z pasji. Że to co cenne, potrzebuje uwagi i zaangażowania aby powstać. A to sprawia, że czasem oznacza to, że potrzebuje czasu. Dlatego jesteśmy wielkimi zwolennikami wszystkiego co slow, także w modzie.

Czytaj więcej... >


Nasi rękodzielnicy: Iglarki z Gdyni

Gdynia, zaciszna pracownia. To właśnie tam Agnieszka Marchewka wraz z ekipą zaczarowywują skrawki materiałów w cuda takie jak zabawki, szmacianki, przytulanki, lale. To spod ich igieł wyszły nasze unikatowe, batikowe KOKOzabawki. 

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: restauratorka Justyna Kinasz

"Ubierajmy się w jakość. Twórzmy społeczności kobiet, w których jakość produktu jest dominująca. Ubierajmy swoje ciało w dobrej jakości materiały, bo ten minimalizm jest wskazany" przekonuje współtwórczyni Targu Pietruszkowego i ekologicznego Bistro w Krakowie Justyna Kinasz, kolejna bohaterka naszej serii Zwykłe-Niezwykłe, w ramach której prezentujemy Wam sylwetki wyjątkowych kobiet. Poczytajcie o tym, jak zaczęła się jej pyszna, ekologiczna przygoda!

Czytaj więcej... >


KOKOakcje: Wspieramy młodych filmowców z Cabo Verde!

KOKOchamy kino, zarówno oglądać, jak i tworzyć. Ważne jest dla nas także angażowanie się w projekty, w które wierzymy. I z połączenia tych dwóch pasji mamy przyjemność zaprosić Was do naszej kolejnej akcji, wspierającej młodych twórców z Wysp Zielonego Przylądka!

Czytaj więcej... >


Fair Trade to...

W ciągu 19. już edycji Tygodnia Edukacji Globalnej, który w tym roku odbył się w dniach 18-26 listopada dzieliliśmy się z Wami cyklem inspirujących wywiadów #myfairtrade. Zainspirowani rozmową na temat sprawiedliwego handlu z naszym rękodzielnikiem Kis Herrym postanowiliśmy także innych naszych rękodzielników zapytać o to czym dla nich jest Fair Trade i współpraca z nami. Zobaczcie, co odpowiedzieli!

Czytaj więcej... >


Joga z Kasią Podgórni

Namaste! Uwielbiamy, kiedy nasza przestrzeń na Starowiślnej w Krakowie ze sklepu zamienia się w kawiarnię, salę kinową czy plac zabaw. A całkiem niedawno sprawdziła się ona w nowej roli jako....sali do jogi! A wszystko to za sprawą naszej ambasadorki Kasi Podgórni!

Czytaj więcej... >


Joga i łączność - YogaToBe z Anną Wulf-Boulgakovą

Dobrze wiece, że chętnie spędzamy nasz czas aktywnie. Wiecie też na pewno, że szczególnie uwielbiamy jogę :) Chętnie wspieramy osoby, które wyznają podobną filozofię życiową i realizują swoje pasje. Dlatego bardzo się cieszymy, że możemy Wam przedstawić YogaToBe

Czytaj więcej... >


TEG 2017: Ubieraj się fair!

KOKOworld to, nie tylko moda. KOKOworld to także ważna idea. Dlatego od zawsze angażujemy się w ważne dla nas inicjatywy, takie jak Tydzień Edukacji Globalnej, w ramach którego zorganizowaliśmy debatę "Ubieraj się fair".

Czytaj więcej... >


TEG 2017: #myfairtrade - Marta Karwacka

"Traktuj innych (i środowisko) z szacunkiem i pamiętaj że świat to sieć relacji. Bądź aktywnym i świadomym konsumentem." Taką wiadomość dla wszystkich nas ma dr Marta Karwacka, autorka i współautorka kilkunastu artykułów oraz indywidualnych i zespołowych badań poświęconych problematyce CSR oraz autorka bloga How to Wear Fair?, która jest jednym z gości naszej akcji #myfairtade odbywającej się w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej.

Czytaj więcej... >


TEG 2017: #myfairtrade - Mia Marjanović

Nasza akcja #myfairtade odbywająca się w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej ma wymiar europejski! na nasze pytania związane z ideą fair trade i zrównoważonej mody. odpowiedziała także niemiecka blogerka Mia Marjanović, która prowadzi bloga o etycznej modzie .

Czytaj więcej... >


TEG 2017: #myfairtrade - Magdalena Olearczyk

"Trzeba robić, to w co się wierzy. A dobry produkt ma w sobie sieć dobrych relacji z ludźmi, którzy go współtworzyli" uważa rękodzielniczka Magdalena Olearczyk z Trashki, którą odpowiedziała nam na kilka pytań związanych z odpowiedzialną modą w ramach w naszej akcji #myfairtade w organizowanej z okazji 19. edycji ogólnoeuropejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. 

Czytaj więcej... >


TEG 2017: #myfairtrade - Myrka Studios

"Wydać trochę więcej pieniędzy na rzecz wysokiej jakości, która będzie nam służyła długo, jest naprawdę o wiele więcej warte, niż kupienie sobie dziesiątek rzeczy Fast Fashion, które po kilku miesiącach wylądują w koszu!" przekonuje ekipa Myrka Studios, która jest jednym z zagranicznych gości naszej akcji #myfairtade odbywająca się w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej.

Czytaj więcej... >


TEG 2017: #myfairtrade - Joanna Baranowska

"Ograniczmy konsumpcję. Przestańmy ulegać reklamom, nie nabierajmy się na niskie ceny, bo za nimi zawsze stoi ktoś poszkodowany." przekonuje Joanna Baranowska z organiczni.eu, którą zaprosiliśmy do do wzięcia udziału w naszej akcji #myfairtade w ramach 19. edycji ogólnoeuropejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. 

Czytaj więcej... >


TEG 2017: #myfairtrade - Bina StryleTZ

"Wybierajmy świadomie, kupujmy mniej ale odpowiedzialnie" przekonuje Bina StryleTZ, która jest jednym z zagranicznych gości naszej akcji #myfairtade odbywająca się w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej.

Czytaj więcej... >


TEG 2017: #myfairtrade - Kasia Podgórni

Bardzo zwracam uwagę, żeby moje pieniądze szły do konkretnych osób – pani Marii ze straganu z warzywami albo właścicielki sklepu spożywczego koło mnie, zamiast do kasy supermarketu. Wolę zapłacić odrobinę więcej i mieć poczucie, że wspieram mały biznes. Stawiam też na produkty lokalne- żywność, ubrania i buty polskich producentów - mówi joginka, Kasia Podgórni, która zaprosiliśmy do naszej akcji #myfairtrade.

Czytaj więcej... >


TEG 2017: #myfairtrade - Mogli

"Certyfikaty są ważne, ale też drogie, niektóre marki odzieżowe nie mogą sobie pozwolić na certyfikaty, ale mimo to są odpowiedzialne czy fair" uważa niemiecka piosenkarka Mogli, która jest jednym z zagranicznych gości naszej akcji #myfairtade odbywająca się w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej.

Czytaj więcej... >


TEG 2017: #myfairtrade - Maria Huma

Właśnie dziś startuje ogólnoeuropejska, 19. już edycja akcji Tydzień Edukacji Globalnej. Nasz TEG w tym roku upływa w szczególności pod znakiem akcji #myfairtrade, w ramach której zapraszamy do lektury cyklu mini-wywiadów, promujących ideę fair trade i zrównoważonej mody. 

Czytaj więcej... >


Tydzień Edukacji Globalnej w KOKOworld

 W tym roku, w dniach 18-26 listopada, odbywa się 19. już edycja TEG i jej hasłem jest "Przyszłość świata zależy od nas". I z tej okazji  przygotowaliśmy dla Was tydzień pełen niespodzianek i bardzo serdecznie zapraszamy Was do aktywnego w nim udziału!

Czytaj więcej... >


Nasza relacja i garść inspiracji z OEES

Już po raz drugi zostaliśmy zaproszeni do udziału w OEES, który dobył się w tym tygodniu. Były to dla nas 2 dni mocnych inspiracji, spotkań ludzi biznesu, nauki i “trzeciego sektora”, którzy wierzą w te same wartości, które my wyznajemy i którzy budują wokół nich swoje firmy, projekty, badania naukowe czy miasta i  samorządy.

Zobaczcie nasze wrażenia z tego wydarzenia!  

Czytaj więcej... >


KOKOworld na Tropical Night

KOKOworld KOKOcha afrykańskie rytmy! Dlatego z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie na imprezę Tropical Night, podczas której zorganizowaliśmy pokaz mody! Bo przecież moda i muzyka od zawsze idą ze sobą w parze!

Czytaj więcej... >


Fair Trade Film Festival

Wierzymy, że jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów, stąd tym większe nasze zamiłowanie do fotografii i filmu. Dlatego też z wielkim entuzjazmem, przyjęliśmy zaproszenie na festiwal filmów o tematyce Fair Trade.

Czytaj więcej... >


Open Eyes Economy - Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości

Już 14 i 15 listopada Kraków na dwa dni stanie się światową stolicą Fair Trade'u - a to za sprawą Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit. Czym jest to niezwykłe wydarzenie?

Czytaj więcej... >


Fairtrade`owy Listopad w KOKOworld

Nieubłaganymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi, świąteczne wyprzedaże i mega obniżki. My natomiast zamiast oszałamiających wyprzedaży, mamy dla Was oszałamiające wydarzenia! Panie i Panowie, zapraszamy na Fairtrade`owy Listopad w KOKOworld!

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: nauczycielka Katarzyna Dziedzic

"Rób to, co kochasz i rób to często." Taką wiadomość ma dla nas kolejna bohaterka naszej akcji Zwykłe-Niezwykłe, w ramach której prezentujemy Wam sylwetki wyjątkowych kobiet. Ostrzegamy, ten wywiad to wybuchowy zastrzyk pozytywnej energii! 

Czytaj więcej... >


Kobieta w kolorach KOKO

Nasz krakowski sklep w ubiegły czwartek po raz kolejny zamienił się w wehikuł, którym mogliśmy eksplorować nieznane obszary i dać się ponieść przygodzie. Ale tym razem była to dość niezwykła przygoda!

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: historyczka i rękodzielniczka Mircia

Czytaj więcej... >


Jeans for a better world - podsumowanie akcji!

Po 6 miesiącach trwania akcji Jeans for a Better World możemy z dumą ogłosić, że osiągnęliśmy cel! 15 szczęśliwych dzieci dzięki Wam może uczęszczać do szkoły <3

Czytaj więcej... >


Kolejna wyjątkowa sesja - zgadniecie gdzie?

Na pewno pamiętacie naszą wyjątkową sesję zdjęciową na wyspie Rugia . Niedawno znów wysłaliśmy Tomka Wiznera wraz z ekipą w pewno odległe miejsce... Zgadniecie dokąd pojechał zrobić kolejną niecodzienną sesję zdjęciową?

Czytaj więcej... >


Historia naszych kolekcji: Be My Valentine

Wierzymy,
że każdy gest na znaczenie! A my kochamy naszą planetę i staramy
się o nią dbać!
Zamiłowanie do recyklingu w życiu prywatnym
przeniosłyśmy także do
naszych projektów! Kochamy też batiki, materiały farbowane
techniką woskowania, które przywozimy głównie z Afryki! I tak z
połączenia tych dwóch pasji powstała kolekcja Be My Valentine!

Czytaj więcej... >


Powitanie kolekcji Jesień 2017

28 września wieczorową porą spotkaliśmy się ponownie wspólnie w murach KOKOworld w Krakowie. Tym razem z wyjątkowej okazji - premiery kolekcji Jesień 2017. Zobaczcie jak było!

Czytaj więcej... >


Historia naszych kolekcji: Batik Indonesia

Jednym z miejsc, w których batiki mają najdłuższej tradycję jest Indonezja, a w szczególności okolice centralnej Javy - Jogjakarta i Surakarta. A skoro batiki to nasza wielka miłość, nie mogło na liście naszych podróży zabraknąć ich ojczyzny – Indonezji.

Czytaj więcej... >


KOKOpodróże: Iran na pożegnanie lata

Po sukcesie ostatniego wydarzenia w głowie mieliśmy już wizje na kolejne spotkania i podróżnicze kierunki. 14 września z rodzimego Krakowa przenieśliśmy się na Bliski Wschód, dokładnie do Iranu. 

Czytaj więcej... >


Jak powstaje wzór Kawung?

 Indonezja to miejsce, w którym szukanie nowych wzorów było wyjątkowo utrudnione. Wszystko to przez ich oszałamiający wybór! Do dziś jednak pamiętamy, że mimo mnogości i różnorodności wzorów, był wśród nich jeden, co do którego nie miałyśmy najmniejszych wątpliwości. To była dosłownie miłość od pierwszego wejrzenia!

Czytaj więcej... >


Historia naszych kolekcji: African Collection

Początki KOKOworld bardzo ściśle związane są z Afryką i dlatego kolekcja African zajmuje ważne miejsce nie tylko wśród naszych półek/kolekcji, ale także w naszej historii i naszych sercach! Wszystko bowiem zaczęło się od Afryki i w Afryce!

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: filolożka i podróżniczka Natalia

"Każda dziewczyna ma swoją historię, każda kultura swoje dziewczyny" uważa Natalia, z którą spotkaliśmy się w magicznej Lizbonie. Zobaczcie efekty tego niecodziennego spotkania!

Czytaj więcej... >


Co noszą KOKOszki?

Nie będziemy ukrywały, że oprócz projektowania KOKOubrań, uwielbiamy je także nosić! I nieraz z niecierpliwością czekamy ma dostawę od krawcowych! Zobaczcie do czego ostatnio w szczególności zaświeciły nam się oczy! 

Czytaj więcej... >


KOKO around the world - przedłużamy akcję!

Lato się kończy, ale wakacje niekoniecznie. Na prośbę naszych klientek przedłużamy akcję KOKO around the world do końca września!

Czytaj więcej... >


Wyspy Zielonego Przylądka w KOKOworld

22 sierpnia, prawie wszystkimi zmysłami przenieśliśmy się na Cabo Verde podczas spotkania z naszą KOKOszką Emilią – „Wyspy Zielonego Przylądka od kuchni”. Posłuchajcie co się działo!

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: coach Zuza z Berlina

Nasza akcja Zwykłe-Niezwykłe, w ramach której prezentujemy Wam sylwetki wyjątkowych kobiet jest wprawdzie na letnim urlopie, ale nie mogłyśmy się powstrzymać! Dlatego zapraszamy do letniej odsłony projektu, którego bohaterką jest Zuza z Berlina.

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: miotaczka ogniem Aleks

"Działaj! Uczy się! Bądź ciekawska! Pytaj! Posłuchaj swojego serca i podążaj za tym, co sprawia, że jesteś szczęśliwa." przekonuje dziewczyna Aleks, która bez wątpienia ma w sobie ogień!

Czytaj więcej... >


KOKOworld na wakacjach!

Góry, Mazury? Najważniejsze, by wakacje spędzić w dobrym towarzystwie!  Zobacz gdzie w tym roku nasze klientki zabrały KOKOworld na wakacje! 

Czytaj więcej... >


Skąd są nasi rękodzielnicy?

Lato w pełni i także u nas panują wakacyjne nastroje! Dlatego poprosiliśmy naszych rękodzielników, aby pokazali nam i Wam skąd pochodzą i jakie są ich ulubione miejsca! 

Czytaj więcej... >


Batik Indonesia - nowy motyw Rangrang

To Indonezja jest jednym z tych miejsc, w których metoda farbowania tkanin zwanych "batik" mają najdłuższej tradycję. To właśnie z tego zakątka świata przyszła do nas paczka!

Czytaj więcej... >


Chłopaki, mamy Was na muszce!

Czy może być coś bardziej niekonwencjonalnego niż batikowa muszka? Marzyłyśmy o nich! Ale. to marzenie udało nam się spełnić dopiero wtedy, kiedy spotkałyśmy "muszkowych" mistrzów - ekipy MARTHU. 

Czytaj więcej... >


KOKOworld na Berlin Fashion Week

KOKOworld zrobiło prawdziwą furorę na Berlin Fashion Week! Zobaczsie sami z kim rozmawialiśmy, a kto nosił nasze ubrania podczas największych targów poświęconych etycznej modzie w Europie!

Czytaj więcej... >


Podróżowanie przez ubieranie

Co powoduje, że pociągają nas te fascynujące motywy i wzory, tak różne od europejskich, stonowanych kolorów? Co sprawia, że nie możemy oderwać wzroku od afrykańskich kobiet ubranych od stóp do głów w kolorowe materiały?

Czytaj więcej... >


Mircia - nowa rękodzielniczka z Cabo Verde

Z przyjemnością informujemy, że do grona naszych rękodzielniczek dołączyła Mirica z Wysp Zielonego Przylądka!  "Widzę materiał i od razu wiem co z niego zrobić" śmieje się Mircia. Zobaczcie, co dla nas wyczarowała!

Czytaj więcej... >


To lato należy do mikromodalu!

W naszej letniej kolekcji postawiłyśmy na wiskozę mikromodal, która tworzona jest specjalnie dla KOKOworld w polskiej dziewiarni. Chcecie się dowiedzieć jakie ma właściwości i dlaczego nasza letnia kolekcja opiera się właśnie na tym materiale?

Czytaj więcej... >


Organiczni.eu w KOKOworld

Uwielbiamy gości! W zeszłym tygodniu nasz krakowski sklep odwiedziła Joanna z Oraniczni.eu. Kliknijcie i zobaczcie fotoreportaż z tej wizyty! 

Czytaj więcej... >


Zabierz KOKOworld na wakacje!

Lato, wakacje to chyba ulubiona pora nas wszystkich! Także w tym roku zapraszamy Was do wspólnej zabawy fotograficznej!

Czytaj więcej... >


Dołącz do nas!

KOKOchani, uruchamiamy program wakacyjnych staży dla studentów z Krakowa i z okolic!

Czytaj więcej... >


Organiczna bawełna - idealna na lato!

Nowe produkty z bawełny organicznej już dostępne! A co to oznacza, że bawełna jest organiczna? Przeczytajcie na naszym blogu ;)

Czytaj więcej... >


KOKOfilm na AfryKamerze

Jedną z największych pasji założycielki KOKOword, Agaty Kurek jest filmowanie. Marzenie o profesjonalnej produkcji udało jej się spełnić podczas podróży po Wyspach Zielonego Przylądka!

Czytaj więcej... >


Sesja modowa w obronie zagrożonej natury

Zapraszamy do podziwiania wyjątkowej sesji modowej, która jest naszym niekonwencjonalnym protestem przeciwko zanieczyszczaniu naszej planety i niszczeniu natury!

Czytaj więcej... >


Dzień Mamy!

Dziś Dzień Mamy i z tej okazji zaprosiliśmy Was wczoraj do mini-konkursu i zapytaliśmy: "Za co kochacie Wasze mamy?".

Czytaj więcej... >


Nasz Eko-Protest

Wszyscy słyszeliśmy o globalnym ociepleniu i zagrożeniach z nich związanych - topnienie lodowców, stopniowe zalewanie wysp przez wody oceaniczne... Lecz globalne ocieplenie nie dotyczy jedynie egzotycznych wysepek i odległych krajów, ono dotyczy nas wszystkich. Co możemy zrobić? My protestujemy!

Czytaj więcej... >


Ruszyly auckje internetowe jeansowych produktów!

Ruszyły aukcje internetowe wyjątkowych jeansowych produktów! Zobaczcie co uszyliśmy z Waszych starych jeansów! Możesz stać się posiadaczem wyjątkowych rzeczy, i w ten sposób wesprzeć dzieci w Ugandzie! Zapraszamy do licytacji!

Czytaj więcej... >


Znak jakości Trusted Shops

KOKOworld od kilku miesięcy współpracuje z Trusted Shops - organizacją, która dba o ochronę praw klientów. Zakupy z nami jeszcze nigdy nie były tak bezpieczne! Dlaczego - przekonaj się sam ;)

Czytaj więcej... >


Aukcja Charytatywna na rzecz dzieci z Ugandy!

26.04 w BALu odbyła się wyjątkowa aukcja charytatywna. Zobaczcie, jak było i dowiedzcie się jakim wynikiem zakończyła się licytacja :)

Czytaj więcej... >


Fashion Revolution Week - we are in!

24 kwietnia 2013 roku zawalił się położony w Szabharze, w Bangladeszu, kompleks fabryczny Rana Plaza. W wyniku katastrofy życie straciło 1130 pracowników fabryki. Chcąc upamiętnić ofiary katastrofy, a także zapobiec podobnym wydarzeniom w przyszłości, utworzona została organizacja Fashion Revolution.

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: podróżniczka, autorka, aktywistka Magda Bębenek

"Zaufajcie temu, co nosicie w sercach i dzielcie się swoimi marzeniami i wizjami z innymi" zachęca Magda, kolejna niezwykła bohaterka naszej akcji Zwykłe-Niezwykłe. 

Czytaj więcej... >


Zaczynamy szyć z Waszych jeansów!

Zaczynamy szyć z Waszych starych jeansów. I mamy wsparcie! Zobacz kto z nami szyje :)

Czytaj więcej... >


Dziękujemy za wsparcie akcji Jeans for a better world!

Dziękujemy za wsparcie akcji Jeans for a better world! To dzięki Wam zebraliśmy mnóstwo jeansów, to Wy jesteście siłą napędową akcji!

Czytaj więcej... >


Klungkung - materiał z wyspy Bali

Czytaj więcej... >


Jeans for a better world!

Czytaj więcej... >


Otwarcie sklepu KOKOworld - dziękujemy!

2 warsztaty, 2 sesje energetycznych dźwięków od Novel & Wilk, kilkadziesiąt sztuk uplecionych bransoletek i pierścionków z naszą rękodzielniczką Maruną, kilkanaście wyćwiczonych pozycji jogi z Kasią, tańce do nocy, ciasta wegańskie i tarty, pyszny humus, kilkadziesiąt kubków kawy Fair Trade, ponad 100 sprzedanych KOKOubrań i ponad 1000 gości przez cały dzień.

Czytaj więcej... >


Poznaj historię wzoru SUMBA

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: Tancerka Katarzyna Biebiołka

Tancerka i prezeska Fundacji "Ja też tak chcę" namawia: "Ziemskie Dziewczęta , Chłopaki zresztą też! Pamiętajcie! Możemy wszystko, pod jednym warunkiem..." No właśnie, jakim? Zapraszamy do lektury wywiadu z naszą Zwykłą-Niezwykłą Katarzyną Bebiołką!

Czytaj więcej... >


Nowe otwarcie sklepu w Krakowie

Czytaj więcej... >


Kopertówki z Wysp Zielonego Przylądka

Każda podróż to mnie przygoda, okazja do poznania nowych miejsc, spróbowania nowych potraw. Łącząc przyjemne z pożytecznym, staram się mieć także oczy szeroko otwarte i wyszukiwać inspiracji i nowych materiałów do kolekcji. Dzięki temu podczas ostatniego pobytu na Wyspach Zielonego Przylądka poznałam Mircię, wraz z którą opracowałam modele kopertówek.

Czytaj więcej... >


And the winner is...

Czytaj więcej... >


Jak powstaje kolekcja Be My Valentine?

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: pisarka Żanna Słoniowska

"Dziewczyny świata. Najważniejsze to jest być tu i teraz i czerpać siłę z bieżącego momentu, bo przeszłość i przyszłość nie istnieją"  przekonuje laureatka Nagrody Conrada 2016, pisarka Żanna Słoniowska!

Czytaj więcej... >


Konkurs Walentynkowy Be My Valentine!

Walentynki to święto miłości, które kojarzy się z serduszkami w każdej formie. Nam na myśl przychodzą przede wszystkim wykonane z miłością do detalu serca Be My Valentine z batikowych ścinków. Dlatego mamy dla Was wyjątkową akcję!

Czytaj więcej... >


Merino Wool - ten materiał robi prawdziwą furorę!

Zastanawiacie się, dlaczego wełna merynosów jest tak pożądanym materiałem? Spieszymy z odpowiedzią! Oprócz właściwości termoregulacyjnych i odprowadzania wilgoci, wykazuje również właściwości antybakteryjne i samooczyszczające - a to dopiero początek....

Czytaj więcej... >


​Jak powstają nasze projekty?

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: Fotografka i aktywistka Nikko Biernacka

Zwykłe-Niezwykłe to akcja, do której zapraszamy wszystkie kobiety z pasją. Poznajcie jedną z nich - Nikko Biernacką. 

Czytaj więcej... >


Agata na Wyspach Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka to miejsce wyjątkowo bliskie sercu KOKOszek. Agata wróciła właśnie z Mindelo, skąd przywiozła mnóstwo inspiracji, materiałów i....zupełnie nowe produkty!

Czytaj więcej... >


Tak powstała marka KOKOworld

Jedni pakują plecak i wyruszają w podróż swojego życia, inni w domowym zaciszu czytają z zapartym tchem reportaże z końca świata. Wszystkich ich łączy wyobraźnia, ciekawość i pasja. Trzy tematy dzięki którym powstała marka KOKOworld.

Czytaj więcej... >


Piszą o nas za granicą!

Blogerki modowe z Niemiec chwalą KOKOworld! Pojawiliśmy się na zagranicznych blogach zajmujących się tematyką Fair Fashion!

Czytaj więcej... >


KOKOworld w Niemczech!

Po wielu zapytaniach i długim procesie przygotowania stało się! KOKOworld wkracza na rynek niemiecki!


Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: piosenkarka Ewa Novel

"Spełniajcie swoje marzenia i nie poddawajcie się nawet, jeśli po drodze do celu spotkacie wiele przeciwności. My kobiety jesteśmy silne! Nigdy nie jest za późno aby pójść za marzeniami!!!" przekonuje bohaterka akcji Zwykłe-Niezwykłe, Ewa Novel.

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: żeglarka Agnieszka Borowska-Zasada

Pasja i pozytywna energia. Tak w największym skrócie można by opisać Agnieszkę Borowską-Zasadę, bohaterkę naszej akcji Zwykłe-Niezwykłe, do której zapraszamy wszystkie niezwykłe kobiety!

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: tancerka i aktorka Ewa Berguła

Ewa Berguła - kobieta wulkan pozytywnej energii! Nie możemy się z Wam z nią nie podzielić, dlatego zaprosiłyśmy ją do naszej akcji Zwykłe-Niezwykłe. Zapraszamy do energetycznej lektury!

Czytaj więcej... >


Nowy sklep stacjonarny już wkrótce!

Trwa przeprowadzka naszego krakowskiego sklepu do większego lokalu, o postępach będziemy Was informować na bieżąco!

Czytaj więcej... >


​Zwykłe-Niezwykłe: rękodzielniczka Magda Olearczyk z Trashki

"Podążajmy za swoimi marzeniami, wsłuchujmy się w siebie i nie bójmy się zmian:)" - namawia Magda Olearczyk założycielka marki Trashki, kolejna bohaterka naszej akcji Zwykłe-Niezwykłe.

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: joginka Kasia Podgórni

"Nie bójcie się realizować swojej pasji!" przekonuje joginka Kasia Podgórni, kolejna bohaterka naszej serii Zwykłe-Niezwykłe, w ramach której prezentujemy Wam sylwetki wyjątkowych kobiet. Poczytajcie o tym, jak zaczęła się jej przygoda z jogą!

Czytaj więcej... >


Światowy Dzień Fair Trade Day 2016

Oprócz podróży i ciekawości innych kultur idea sprawiedliwego handlu jest jednym z filarów KOKOworld dlatego staramy się być jej ambasadorami kiedykolwiek to możliwe! Zwłaszcza, kiedy możemy połączyć przyjemne z pożytecznym! 

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: rękodzielniczka Monika Lis z Manufaktury Moniki

"Szkoda życia, żeby mieć tylko jedną pasję! " mówi Monika. Z przyjemnością przedstawiamy kolejną odsłonę naszego projektu "ZWYKŁE - NIEZWYKŁE". Zapraszamy do niego wspaniałe kobiety, które poza zwyczajną codziennością, obowiązkami i życiem w biegu, znajdują czas, aby spełniać swoje marzenia, dążyć do wyznaczonych przez siebie celów, uszczęśliwiać siebie, ale również ludzi wokół siebie - a to wszystko i jeszcze więcej, składa się na Ich NIEZWYKŁOŚĆ.

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: architektka Maria Rauch

"Hej dziewczyny, z waszym domem czy mieszkaniem jest dokładnie tak jak z ubieraniem się. Projekt to pomysł. I możesz go przymierzyć. Tak jak przymierzasz sukienkę, żeby sprawdzić „czy jest ci w niej do twarzy”. Życie w katalogu jest płaskie, jak kartki papieru" mówi Maria Rauch, kolejna bohaterka naszego projektu Zwykłe-Niezwykłe!

Czytaj więcej... >


Smaki i Kolory Afryki

Dla nas, KOKOworld, wszystko zaczęło się w Afryce. Dlatego też z wielkim entuzjazmem angażujemy się w inicjatywy promujące afrykańską kulturę. I z tego też powody nie zabrało nas podczas festiwalu kina afrykańskiego AfryKamera 2016.

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: Anestezjolożka Katarzyna Czech

Wokół nas jest całe mnóstwo wyjątkowych dziewczyn.  Dlatego też postanowiłyśmy zadedykować im nasz projekt, który nazwałyśmy "Zwykłe-Niezwykłe". Z przyjemnością i niezwykłą dumą zapraszamy do wywiadu z pierwszą bohaterką akcji - Katarzyną Czech, anestezjolożką, tancerką tanga i... można by wiele jeszcze wymieniać! Przeczytajcie sami!

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: instruktorka tańca Kasia Nieużyła

"Jesteś ukochaną córką Boga. Piękną, unikalną, wartościową i pełną potencjału, którym obdarzysz świat. Ufaj i bądź odważna"zachęca Kasia Nieużyła, instruktorka tańca i bohaterka naszej akcji Zwykłe-Niezwykłe. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej... >


Warsztaty batików w przedszkolu

Nasza podróż do Indonezji była na wskroś owocna. Nie tylko przywiozłyśmy z niej kontakty i materiały batikowe, dzięki którym stworzyliśmy kolekcję Batik Indonesia, ale także garść inspiracji, które wykroczyły poza nasze kolekcje! Zobaczcie efekty naszych warsztatów "batików" w przedszkolu! 

Czytaj więcej... >


Cabo Verde Festival

KOKOchamy podróżować, także wtedy, kiedy niekoniecznie to oznacza pakowanie plecaka sensu strico! Dlatego tym chętniej daliśmy się zaprosić do pomocy przy organizacji podróży na Wyspy Zielonego Przylądka bez opuszczania Krakowa.

Czytaj więcej... >


Akcja Cabo Verde

Jako KOKOworld chętnie angażujemy się w akcje społeczne, zwłaszcza w te, które bliskie są naszemu sercu. Dlatego kiedy jedna z naszych KOKOszek, przed swoją podróżą na Wyspy Zielonego Przylądka, rzuciła pomysł, by zorganizować zbiórkę materiałów szkolnych dla lokalnych dzieciaków, nie zawahaliśmy się!

Czytaj więcej... >