Fair Trade Film Festival

Wierzymy, że jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów, stąd tym większe nasze zamiłowanie do fotografii i filmu. Dlatego też z wielkim entuzjazmem, przyjęliśmy zaproszenie na festiwal filmów o tematyce Fair Trade.

Fair Trade Film Festiwal odbędzie się w aż trzech miastach w Polsce – w Krakowie w dniach 14-15 listopada, w ramach Festiwalu Filmowego „Open Eyes to Fair Trade”, w Warszawie i we Wrocławiu  w dniach 18-19 listopada.Od Mauritiusa przez Polskę po Ekwador – Fair Trade Film Festival zabierze widzów w podróż dookoła świata. Motywem przewodnim festiwalu są alternatywne modele gospodarcze, jak Sprawiedliwy Handel czy ekonomia społeczna i solidarna. Festiwal będzie niebywała okazją, aby na ekranie zobaczyć inicjatywy wspierające Fair Trade i producentów z krajów globalnego Południa czy też filmy poruszające tematy zmian klimatu, ochrony środowiska oraz sytuacji kobiet w miejscach uprawy kawy i kakao w różnych krajach Ameryki Łacińskiej i Afryki, odpowiedzialnej konsumpcji i współpracy rozwojowej. Oprócz projekcji filmowych organizatorzy przewidują w programie wiele dyskusji i debat.

Jeśli chodzi zaś o udział KOKOworld w Festiwalu, to tak naprawdę nasz entuzjazm jest podwójny – jako widzowie nie możemy się już doczekać prezentowanych na nim filmów. Ale przede wszystkim, niecierpliwimy się na pokazanie Wam naszych produkcji, zwłaszcza, że przygotowaliśmy dla Was zupełnie coś nowego!
Na festiwalu pokażemy film „Biżuteria z rybich łusek”, który wraz z lokalną ekipą nakręciliśmy na Wyspach Zielonego Przylądka. Produkcja ta miała swoją premierę w maju bieżącego roku podczas festiwalu filmów afrykańskich Afrykamera. Film jest portretem naszej rękodzielniczki Ronise, która zaczarowuje tak niepozorny materiał, jakim są w rybie łuski, w przepiękną biżuterię.

Festiwal ten będzie dla nas także bardzo emocjonującym wydarzeniem, bowiem zupełnie prapremierowo pokażemy światu naszą najnowszą produkcję - „Tkaniny woskiem pisane”, który nakręciliśmy w Indonezji. Opowiada on o procesie powstawania wyjątkowego dla nas materiału, ale w tej chwili tylko tyle uchylimy rąbka tajemnicy. Po więcej zapraszamy do sal kinowych!Oba nasze filmy zobaczyć będzie można  w cyklu filmów krótkometrażowych wyświetlanych w bloku pod hasłem „Kampanie społeczne”:

w Krakowie 15 listopada, w godzinach 14:20-15:20, 

w Warszawie 18 listopada w godzinach 16:00-16:55,

we Wrocławiu 19 listopada w godzinach 17:00-18:00. 

Pełny program festiwalu znajdziecie tutaj

Nasz udział na Fair Trade Film Festiwal to jedna z inicjatyw w ramach naszej akcji Fair Trade`owy Listopad w KOKOworld. Tutaj zapoznasz się z całym programem akcji. 

Do zobaczenia! 

Wykorzystane w artykule grafiki pochodzą od organizatora festiwalu - Koalicji Sprawiedliwego Handlu.