KOKOworld MAGAzineKobieta produkująca. O wyzysku kobiet w branży odzieżowej

„Modą wyraź swoją niezależność" – namawiają nagłówki kolorowych magazynów. Szkoda jednak, że milczą, gdy trzeba wykrzyczeć: „wkładając na siebie ciuchy z sieciówki, skazujesz na zniewolenie".

Czytaj więcej... >


Wszystkie szanse roku 2020. Przeczytaj, jak wycisnęliśmy z niego, co się da!

W KOKO z odwagą patrzymy w przyszłość! Stawiamy sobie ambitne cele i z uporem dążymy do ich realizacji. I choć nieustannie jesteśmy w ruchu, lubimy też na moment przystanąć, by przyjrzeć się temu, co już udało nam się zrealizować. Z lekkim poślizgiem zapraszamy Was na podsumowanie zeszłego roku w KOKOworld. Czy 2020 był dla nas łaskawy? To źle zadane pytanie. Trzeba spróbować inaczej: czy wykorzystaliśmy wszystkie szanse, które nam dał?


Czytaj więcej... >


Szyjemy z LENZING™ ECOVERO™! Poznaj odpowiedzialną wiskozę

Każde „ale”, które choć na moment pojawia się w naszych głowach podczas wyboru materiałów, z których szyte są nasze ubrania, budzi w nas chęć działania. Od razu zaczynamy zastanawiać się nad tym, czy można zrobić coś lepiej. W przypadku wiskozy? Można. Poznajcie jej ekologiczny odpowiednik – wiskozę ECOVERO™.

Czytaj więcej... >


Sposób na niepogodę: kolekcja citiZEN fall/winter

Edycją jesienno-zimową kolekcji citiZEN żegnamy szaroburości

Czytaj więcej... >


Dlaczego nie możemy szyć Fairtrade w Polsce?

O czym myślisz, gdy słyszysz o ubraniach szytych w Indiach? Szybka moda? Wyzysk dzieci? Praca ponad siły i niesprawiedliwość społeczna? A Polska? Co sądzisz o szwalniach z Polski? Renomowane fabryki? Wysoka jakość ubrań? Najlepsze materiały? Jeśli tak wyobrażałeś sobie branżę tekstylną, już na wstępie musimy przeprosić – ten tekst mocno Cię zaskoczy.

Czytaj więcej... >


Jak dbać o ubrania, by długo nam służyły i dobrze wyglądały?

Odpowiednia pielęgnacja ubrań to nie tylko przyjazny gest w kierunku naszej garderoby, ale także naszego portfela i planety. Dzięki właściwemu praniu, suszeniu i przechowywaniu ubrania będą długo nam służyły, co wiąże się z mniejszym konsumpcjonizmem, a w ślad za tym – mniejszym zanieczyszczeniem środowiska. Jak zatem najlepiej dbać o nasze ubrania?

Czytaj więcej... >


Walczymy o sprawiedliwą modę – KOKOworld jako pierwsza polska marka fashion z certyfikatem Fairtrade

Mamy dość! Kiedy w końcu jako społeczeństwo nauczymy się, że na kompromisy naprawdę nie ma już miejsca? Za dużo wiemy, żeby błędne decyzje usprawiedliwiać brakiem informacji. Weźmy się do roboty i zacznijmy działać. Powiedzmy wprost – albo kupujemy ubrania fair, albo wcale!

Od tego roku jako pierwsza w Polsce marka fashion możemy poszczycić się certyfikatem Fairtrade. W tekście wyjaśniamy, dlaczego w przemyśle modowym jest on krokiem milowym w walce o ochronę środowiska i prawa człowieka.

Czytaj więcej... >


Rozmowa z przedstawicielami Reacher Apparels – naszej szwalni Fairtrade w Indiach

Ubrania szyte w Indiach wciąż kojarzą się z produktami niższej jakości. Pracownicy szyjący je są pozbawiani swoich praw i wyzyskiwani. Już najwyższy czas, by głośno mówić o tym, że rewolucja w przemyśle modowym jest konieczna. O to, od czego powinna się zacząć, o rolę certyfikatów w przewracaniu zastanego porządku pytamy Dhanasekarana Chinniyana – udziałowca Reacher Apparels – firmy szyjącej dla nas w Indiach odzież ze znakiem Fairtrade.

Czytaj więcej... >


Chcemy być fair – bawełna organiczna

Dwadzieścia funtów – podobno aż tyle w XIII-wiecznej Anglii wynosiła kara za noszenie bawełnianej odzieży. Doskonale zdawano sobie sprawę, że „białe złoto” jest dużym zagrożeniem dla, zdominowanego wówczas przez wełnę, rynku tekstylnego. Kilkaset lat później, bo w 2020 roku, wiemy już, że miękkie T-shirty bardziej niż gospodarce, zagrażają przede wszystkim ludziom.

Czytaj więcej... >


11 maja - Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

11 maja to dzień Sprawiedliwego Handlu. Korzystając z tej pięknej daty postanowiliśmy przypomieć o tym czym jest Sprawiedliwy Handel.

Czytaj więcej... >


Nasze produkty z tencelu oficjalnie certyfikowane przez firmę Lenzing!

Kolejny, wspaniały sukces!

Czytaj więcej... >


Mamy coś dla mam!

Ciąża i bycie mamą to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety, w którym komfort i wygoda są wyjątkowo ważne. Z okazji dzisiejszego święta przygotowaliśmy nasze propozycje dla przyszłych i świeżo upieczonych. Polecane i testowane przez KOKOmamy.

Czytaj więcej... >


Jeszcze raz o Fair Trade - wywiad z przedstawicielami Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska

Nieraz pisaliśmy już o Fair Trade. Ale wierzymy też, że warto zawsze przypominać ten, tak bliski naszemu sercu, temat. Postanowiliśmy zatem zwrócić się do ekspertów z Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska, aby przypomnieli nam historię ruchu Fair trade, a także różnice między Fair Trade/Sprawiedliwym Handlem, fair trade i Fairtrade.

Czytaj więcej... >


KOKOworld liderem Etycznej Mody

Z dumą informujemy, że w ubiegły piątek, Agata Kurek, założycielka KOKOworld, została nagrodzona statuetką Lidera Etycznej Mody w VIII konkursie Polish Businesswomen Awards magazynu Businesswoman & lifeAle dla nas to dopiero początek!

Czytaj więcej... >


Wybierz tencel - stań po jaśniejszej stronie mody

Od początku istnienia marki KOKOworld, staramy się stawiać znak równości pomiędzy modą a dobrym działaniem dla środowiska. Nieustannie szukamy i sami usprawniamy rozwiązania, które zmieniają świat mody na lepsze. I właśnie dzięki takim poszukiwaniom na naszej drodze pojawił się tencel.

Czytaj więcej... >


Nasze zobowiązanie jako Lidera Odpowiedzialnej Mody

Dokładnie rok temu, 5 października 2018, Agata Kurek, założycielka KOKOworld odebrała statuetkę Lidera Etycznej Mody w VIII konkursie Polish Businesswomen Awards magazynu Businesswoman & life! Dziś zapraszamy do wspólnej podróży w czasie, aby sprawdzić, co w ciągu tego roku udało nam się zrealizować.

Czytaj więcej... >


Odkryj Polskę z KOKOworld: Żeglarstwo

Już od ponad roku odkrywamy Polskę razem z naszą klientką Kasią. Dzis zabiera nas na żagle!

Czytaj więcej... >


Zero Waste to ściema

To i tak nic nie zmieni. To się nie opłaca. Przecież to tylko jedna foliówka. To tylko moda, szybko minie – brzmi znajomo? Czy Zero Waste to naprawdę ściema?

Czytaj więcej... >


Odkryj Polskę z KOKOworld. Toruń

Pomimo, że oficjalne wakacje i sezon urlopowy już za nami, nic nie stoi na przeszkodzie przed weekendowymi wycieczkami krajoznawczymi, na które zawsze jest bardzo dobra pora. Zwłaszcza, w towarzystwie Kasi Suśniak!

Czytaj więcej... >


FALL WINTER teaser

Nadchodzi jesieni. A wraz z nią pojawiają się u nas grubsze materiały, kołnierze, kaptury, płaszcze i oversize’owe formy, którymi już niebawem tak chętnie będziemy się otulać. Kolekcję tworzą kolory jesieni. Pojawia się żółć kwiatów nawłoci, czerwień głogu i ciepłe odcienie brązu – herbaciany i cynamonowy. Panie i Panowie, FALL WINTER teaser już jest!

Czytaj więcej... >


Odkryj świat z KOKOworld: Cirque Rouge, Madagaskar

Ósmy kontynent, czerwona wyspa, kraina lemurów - to tylko jedne z wielu określeń wyjątkowej wyspy, jaką jest Madagaskar. Tym razem, wraz z Kamilą Kowalewską z bloga Kami Everywhere, poznamy centralną część największej wyspy Afryki w naszym cyklu „Odkryj świat z KOKOworld”.

Czytaj więcej... >


Świat kolorów

Są wszędzie dookoła nas. Wzbogacają nasz świat we wszystkich sferach życia - od pożywienia po sztukę. Mają moc wpływania na nasze samopoczucie a nawet zdrowie. Mają też siłę i same w sobie mogą być symbolem. Kolory! Jak nudny i jednowymiarowy byłby świat, gdyby nie one! Ale jak to się dzieje, że je widzimy?

Czytaj więcej... >


Rekordowa edycja KOKO around the world - czas na posumowanie! | WYNIKI SIERPNIA

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Dwa miesiące wakacji dobiegły końca, a tym samym zakończyliśmy również naszą tegoroczną akcję KOKO around the world. Wiecie, że to była już trzecia edycja?

Czytaj więcej... >


Biżuteria autorstwa Dawida Polonego

Biżuteria to jeden z naszych ulubionych elementów damskiego ubioru. Dobrze wiemy, że “diabeł tkwi w szczegółach” i że dobrze dobrana biżuteria jest stylizacją samą w sobie! Dlatego nawet w naszych minimalistycznych plecakach nigdy nie może zabraknąć choćby jednej pary kolczyków od Dawida Polonego!

Czytaj więcej... >


Koralowy - kolor roku 2019

Mocy kolorów nie da się zaprzeczyć. Nie tylko wpływają na nasze samopoczucie, myśli ale nawet i zdrowie. Często mają też same w sobie mogą być symbolem. Tak właśnie jest w przypadku koloru koralowego, który nie przez przypadek został wybrany kolorem roku 2019!

Czytaj więcej... >


Odkryj świat z KOKOworld: Kerala, Indie

Kraina tysiąca przypraw, słynnych rozlewisk, niekończących się plantacji herbaty. Miejsce, gdzie po raz pierwszy w Indiach swoją stopę postawił Vasco da Gama i gdzie pokojowo współistnieją religie. To wyjątkowe miejsce na mapie Indii pokaże Wam Kamila Kowalewska z bloga Kami Everywhere w kolejnej odsłonie naszego cyklu „Odkryj świat z KOKOworld”.

Czytaj więcej... >


Historia mody: Koszula

Koszula najczęściej postrzegana jest jako elegancki element garderoby. Taki, który zarezerwowany jest na oficjalne wyjścia lub do pracy. A to sprawia, że od razu wielu z nas podchodzi do niej z chłodną rezerwą. Jednak wcale nie musi tak być! Koszula nie nie musi być nudna i zaszufladkowana jako “elegantka”! Wręcz przeciwnie, jeśli się jej dobrze przyjrzeć, to bardzo lubi metamorfozy, różne towarzystwo i przygody. I takie właśnie są nasze koszule - przełamane luźną stylizacją, nadają się na wiele okazji. Przekonajcie się sami!

Czytaj więcej... >


Jeden wzór - tysiąc możliwości!

Z każdą kolekcją staramy się podnosić poprzeczkę wyżej. Lubimy podejmować nowe wyzwania i nieustannie się rozwijać, tak aby nasze projekty były zawsze świeże, kreatywne i wyśmienitej jakości. Dlatego też w kolekcji Summer 2019, oprócz najlepszych i przyjaznych środowisku materiałów, postawiliśmy na nasze własne printy.

Czytaj więcej... >


Odpowiedzialne podróżowanie w 5 punktach

Z podróży przywozimy ze sobą zwykle nowe materiały do naszych kolekcji, ale też oczywiście garść dobrych wspomnień i cudownych znajomości. Dziś jednak na warsztat weźmiemy trochę inny temat - odpowiedzialne podróżowanie. Bo może by tak, dla odmiany, podczas podróży nie myśleć tylko o sobie? Podróżować nie tylko dla siebie, a dla… świata? Co Wy na to? Dziś przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik o czym warto pamiętać, chcąc podróżować świadomie.

Czytaj więcej... >


Triada materiałów kolekcji Summer 2019

Kolekcja Spring Summer 2019 to przede wszystkim triada naszych ulubionych, bo przyjaznych środowisku i skórze, materiałów - lnu, tenclu i bawełny organicznej. Każdy z nich ma swoje wyjątkowe właściwości, mają jednak też wiele punktów wspólnych, które sprawiają, że są także idealne na lato. Dlaczego nam tak zawróciły w głowie i...szafie?

Czytaj więcej... >


Lato kocha sukienki i tuniki!

Czy jest bardziej kobiecy element garderoby, niż sukienka lub tunika? Do tego są mistrzyniami szybkich metamorfoz i to nie tylko tych pod wpływem zmian nastroju! Dlatego właśnie latem wyjątkowo chętnie sięgamy po sukienki (i ich siostry tuniki). Ze względu na wygodę i komfort jaki zapewniają, ale także i na to, że żadna inna pora roku nie jest aż tak nieprzewidywalna, jak Pani Lato.

Czytaj więcej... >


Bambus - od cud trawy po KOKOubrania

Zapewne wielu z was słyszało o bambusie i jego wszechstronnym zastosowaniu. W naszej najnowszej kolekcji znajdziecie projekty uszyte z bambusowych tkanin i dlatego postanowiliśmy im się przyjrzeć bliżej.

Czytaj więcej... >


Buty do spełniania marzeń

Obuwie to podstawa nie tylko wygody, ale powodzenia każdej przygody! Wyobrażacie sobie zdobywać świat, realizować swoje marzenia w niewygodnych butach? My też nie, dlatego już drugi sezon szalejemy w espadrylach!

Czytaj więcej... >


Odkryj świat z KOKOworld: Albania

Dyktatura Hohxy, bunkry i mercedesy - z tym stosunkowo najczęściej kojarzy się Albania. Do końca lat 80. otoczona drutem kolczastym i kompletnie odizolowana od świata, dziś pokazuje nam zupełnie inne oblicze. Odkryj ją razem z KOKOworld i Kamilą Kowalewską!

Czytaj więcej... >


Lato bez limitów!

Lato to pora roku, kiedy wyjątkowo chcemy cieszyś się życiem, smakować je wszystkim zmysłami. To czas, kiedy lubimy się bawić, odkrywać, słowem czerpać garściami. I dlatego szczególnie w takich chwilach, aby naprawdę bawić się na całego, ważne jest, by nic nie ograniczało naszych ruchów i wyobraźni. Zobaczcie, jakie KOKOprojekty polecamy na wakacyjne przygody bez limitów!

Czytaj więcej... >


Czwartkowe obiady z ekspertem: Marysia Huma

Lubimy szukać wiedzy u źródeł, nieustannie poszerzać swoją wiedzę, a przede wszystkim - łączyć siły, by razem rzetelnie informować o modzie, jej zagrożeniach i wyzwaniach. Najlepiej w nieformalnej atmosferze, bo takie spotkania leżą bardziej w naszej KOKOnaturze, niż oficjalne konferencje. I tak oto narodziła się inicjatywa “Czwartkowych obiadów z ekspertami”, w ramach której zapraszamy znawców tematu, aby podczas wspólnego obiadu porozmawiać na temat mody.

Czytaj więcej... >


Moda a środowisko

Przemysł odzieżowy ma katastrofalny wpływ na środowisko. Powszechnie uważa sie go za drugie co do wielkości źródło zanieczyszczeń na świecie, zaraz po przemyśle naftowym. Mimo to, przemysł nieustannie się rozwija, a szkody dla środowiska rosną. Istnieją jednak rozwiązania i alternatywy, które mogą złagodzić skutki tych problemów. 

Czytaj więcej... >


Upcykling - zabawnie, kolorowo, kreatywnie i eko!

Do upcyklingu mamy słabość w wielu powodów. Poznaj niektóre z nich i daj się zaprosić do zabawy: Gdzie w naszej najnowszej kolekcji Summer 2019 ukryliśmy upcyklingowe akcenty?

Czytaj więcej... >


6 powodów, aby wybrać bawełnę organiczną

Wystarczy też spojrzeć na naszą najnowszą kolekcję Spring Summer 2019 Chapter I, żeby od razu wiedzieć, że jesteśmy wielkimi fanami tego materiału. I uchylamy rąbka tajemnicy - w Chapter II nie będzie brakowało projektów z bawełny organicznej! Oprócz tego, że produkty z niej uszyte są bardzo lekkie, przewiewne i przyjemne dla skóry, wręcz wymarzone na lato, mamy ku temu jeszcze 6 innych powodów!

Czytaj więcej... >


Wielki powrót szarawarów!

Nie wyobrażamy sobie lata w KOKOworld bez naszych szarawarów. Oryginalne spodnie z Nepalu przez kilka lat naszej działalności zgromadziły już całkiem spore grono fanów! Nic dziwnego - są mega wygodne, uniwersalne, przewiewne i do tego oryginalne...

Czytaj więcej... >


Obudź w sobie wewnętrzne dziecko!

Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiony został przez ONZ dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych i obchodzony jest już od 64 lat w różne dni roku. W Polsce obchodzimy go 1 czerwca i z tej okazji chcielibyśmy się podzielić z Wami naszymi pomysłami na drobne upominki na Dzień Dziecka.

Czytaj więcej... >


Etyczne jeansy w KOKOworld!

Etyczne jeansy? Tak, w KOKOworld to jest możliwe!

Czytaj więcej... >


Kolekcja Spring Summer 2019 Chapter II już jest!

Przyznamy, że zawsze w wielkich emocjach wyczekujemy tego dnia, kiedy światło dzienne ma ujrzeć każda nasza nowa kolekcja. Niezliczone godziny pracy, niewiele mniej godzin dyskusji, mnóstwo wyborów, inspiracji, poprawek. Słowem - mieszanka emocji! Nie inaczej było tym razem, kiedy powstawała kolekcja Spring Summer 2019. Dziś premiera jej drugiej odsłony. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!

Czytaj więcej... >


KOKOworld Liderem Gospodarki Obiegu Zamkniętego!

Z wielką dumą i radością chcemy się z Wami podzielić informacją, iż zostaliśmy laureatami I m-ca w II edycji konkursu Stena Circular Economy Award - Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego kategorii przedsiębiorstwa!

Czytaj więcej... >


Odkryj Polskę z KOKOworld: Mazury

Czy to nie przyjemne wiedzieć, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy?” My z radością zawsze wyczekujemy nowej pocztówki od Kasi Suśniak. Poczytajcie o tym, co zachwyciło ją w Mazurach i jakie KOKOprodukt ze sobą w ten rejon Polski zabrała.

Czytaj więcej... >


Fashion Revolution Week 2019

Dzień 24 kwietnia 2013 wstrząsnął nie tylko światem mody. Tego dnia pod gruzami fabryki w Rana Plaza w Szabharze, zginęło ponad 1000 osób. Tragedia ta dała początek międzynarodowemu ruchowi Fashion Revolution. Włączamy się do niego i my!

Czytaj więcej... >


To już jutro! Bądź z nami!

Już jutro, 24 kwietnia, o godzinie 18 w krakowskim Hevre, rusza aukcja naszych wyjątkowych jeansowych produktów. Dołacz do nas!

Czytaj więcej... >


Desert breeze - najnowszy lookbook KOKOworld

W KOKOworld lubimy wyzwania, zwłaszcza jeżeli przy ich realizacji możemy nauczyć się czegoś nowego. W tym roku kolekcja Spring Summer 19 chapter I to nowość nie tylko dla Was, ale też dla nas.

Czytaj więcej... >


Technika zdobienia tkanin metodą ręcznego pieczątkowania!

Po raz pierwszy w naszej nadchodzącej wiosennej kolekcji Spring Summer 2019 Chapter I, zobaczycie projekty, które stworzyliśmy wykorzystując technikę zdobienia tkanin za pomocą ręcznego pieczątkowania! 

Czytaj więcej... >


Rękodzielnicy Jeans for a better world: Gosia z Maruna

Jak jeansy, o którym tyle złego się słyszy w kontekście ekologii, mogą zmieniać świat na lepsze? Mogą, ale tylko dzięki niesamowitemu zaangażowaniu Was i naszych rękodzielników! Poznajcie Gosię!

Czytaj więcej... >


Dzień Kobiet - podróż w czasie i przestrzeni

Przyznamy się, że najczęściej dość sceptycznie podchodzimy do różnych „dni”, ale dla Dnia Kobiet robimy mały wyjątek. Przede wszystkim dlatego, że jeśli spojrzymy na karty historii, to przypomina nam przede wszystkim o tym, jaką drogę kobiety przeszły, aby znaleźć się w miejscu, w którym są. Zwłaszcza, że jego początki związane są z przemysłem odzieżowym!

Czytaj więcej... >


Odkryj Polskę z KOKOworld: Słowiński Park Narodowy

Zobaczcie gdzie tym razem Kasia Suśniak złapała pierwsze promyki wiosennego słońca! Zapraszamy na kolejną podróż z "Odkryj Polskę z KOKOworld".

Czytaj więcej... >


Stawiamy branżę modową na głowie!

Tomek, nasz e-commerce manager wziął niedawno udział w konferencji Shopper Day zorganizowanej przez Marketing&Media Polska  i „Handel”. Przy okazju jego wystąpienia, organizatorzy przeprowadzili z nim także wywiad, do lektury którego zapraszamy!

Czytaj więcej... >


Podróż po Japonii razem z Magdą z Manufaktury Batiku

“Niezwykłe miejsce. Magiczne. Pierwszy moment, kiedy zobaczyłam co tam powstaje miałam ochotę krzyczeć z zachwytu :-)”

Czytaj więcej... >


Jak powstają nasze kolekcje?

Już niebawem światło dzienne ujrzy nasza najnowsza kolekcja Wiosna 2019. Z tej okazji, postanowiliśmy po raz kolejny zaprosić Was do podejrzenia jak powstają nasze KOKOpojekty. Zapraszamy do KOKOworld od KOKOkuchni!

Czytaj więcej... >


Ostatni dzwonek! Włącz się do akcji!

Już po raz drugi zbieramy niepotrzebne, stare jeansy, by wspierać edukację dzieci i młodzieży! Na Wasze jeansy czekamy jeszcze tylko do 28 lutego!

Czytaj więcej... >


Odkryj Polskę z KOKOworld: Karkonosze i Góry Izerskie

Zima, ach zima! Niezależnie od tego czy ją lubicie czy nie, kiedy otuli się w biały puch, nie sposób się nią nie zachwycić! Zwłaszcza w takich okolicznościach przyrody, do których tym razem zabrała nas Kasia Suśniak w ramach kolejnej podróży "Odkryj Polskę z KOKOworld".

Czytaj więcej... >


#KOKOgrls: Gosia z Maruna

Pasja. Recykling. Energia. I dużo (u)śmiechu. Te słowa przychodzą nam od razu na myśl, kiedy wspominamy nagranie naszego najnowszego odcinka #KOKOgrls z Gosią, właścicielką marki Maruna. Zobacznie, co dzieje się za drzwiami najbardziej pozytywnej pracowni w Krakowie!

Czytaj więcej... >


KOKOpostanowienia noworoczne

Rok 2018 był dla nas bardzo udanym rokiem. Wiele zrealizowanych planów, celów postanowień i przede wszystkim dużo pozytywnego odbioru i zaangażowania z Waszej strony! :)

Czytaj więcej... >


#KOKOgrls: Magda z Manufaktury Batiku

Bohaterki #KOKOgrls - każda z nich jest inna, każda z nich ma swoje marzenia i pasje. Tym razem z naszą kamerą powędrowaliśmy do niezwykłego miejsca - Manufaktura Batiku. Poczujcie ten klimat razem z nami!

Czytaj więcej... >


Prawa człowieka na wyprzedaży?

Wierzymy, że dbanie o to co ważne, to obowiązek każdego z nas. Wierzymy, że źródło zmian w naszych codziennych decyzjach. I tą ważną decyzją może być na przykład pójście lub nie na poświąteczne wyprzedaże.

Czytaj więcej... >


Rok 2018 w KOKOworld

Czytaj więcej... >


Odkryj Polskę z KOKOworld: Świąteczne tradycje

Kasia Suśniak zabrała nas w tym roku w różne urokliwe zakątki Polski. Na dobre zakończenie 2018 mamy dla Was specjalny, świąteczny odcinek jej podróży. Zatrzymajmy razem magię Świąt!

Czytaj więcej... >


KOKOlorowych Świąt!

Z okazji Świąt życzymy Was duuużo kolorów, zarówno dookoła Was, jak i w sercu i miłości! Niech ten czas będzie wyjątkowy, radosny i spokojny!

Czytaj więcej... >


#KOKOgrls: Kasia Stryczniewicz

W ramach projektu Zwykłe-Niezwykłe sportretowaliśmy 21 wyjątkowych kobiet. Z przyjemnością zapraszamy na nową, świeżą, filmową  odsłonę projektu. Panie i Panowie, przedstawiamy pierwszy odcinek serialu: #KOKOgrls!

Czytaj więcej... >


#KOKOgrls: Kasia Suśniak

Kasię Suśniak znacie już z naszego projektu "Odkryj Polskę z KOKOworld" w ramach którego zabiera Was w różne zakątki naszego kraju. Dziś zaparszamy na filmową odsłonę tego projektu w ramach #KOKOgrls.

Czytaj więcej... >


Open Eyes Economy Summit po raz trzeci!

Trzecia edycja niezwykłego, kultowego już kongresu Open Eyes Economy Summit już za nami! Jesteście ciekawi jak było tym razem? Zachęcamy do lektury!

Czytaj więcej... >


Cirular MeetUP! Byliśmy tam!

Z wielką przyjemnością wspieramy inicjatywy promujące recycling i upcykling, dlatego z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie w Cirular MeetUP!

Czytaj więcej... >


Dlaczego u nas nie znajdziecie przecen o 90%.

Obniżka o 90%! Mega wietrzenie magazynów!  Czy nadal byłbyś zainteresowany kupieniem czegokolwiek, gdybyś wiedział, że przeceniony produkt zrobił dla Ciebie Magda, Patryk, Dawid czy Kis Herry i cena jego sprzedaży bezpośrednio wpływa na jego zarobki?

Czytaj więcej... >


Jeans for a better world #2: Zapraszamy do kabowerdeńskiej szkoły!

Poznajcie jedne z beneficjentek tegorocznego projektu Jeans for a better world- Missiarę, Elianę i Manuelę! I zobaczcie, czym jest dla nich edukacja. 

Czytaj więcej... >


Co noszą KOKOszki jesienią cz. 2

Już wiecie, co tej jesieni podbiło serca Oli i Sylwii - dziewczyn z działu obsługi klienta, Agnieszka z działu projektowania i założycielki KOKOworld - Agaty Kurek. Zobacznie co polubiły pozostałe KOKOszki! 

Czytaj więcej... >


Odkryj Polskę z KOKOworld. Szwajcaria Kaszubska

Jesień w pełni. A my wraz z naszą klientką Kasią Suśniak nie ustajemy w odkrywaniu jej uroków w różnych zakątkach Polski. Tym razem zabieraty Was na Kaszuby! Zapraszamy!

Czytaj więcej... >


Spotkanie z naszym dostawcą lyocellu

Lubimy targi. Przede wszystkim dlatego, że są wspaniałą okazją, żeby poznać nasze klientki z różnych zakątków Europy, a także kolegów i nowinki z branży. Jednak nasz pobyt w targach Wear fair w Linz był pod tym względem wyjątkowy. Posłuchajcie dlaczego!

Czytaj więcej... >


Co noszą KOKOszki jesienią? cz. 1

Jeśli w naszym biurze słychać: Chcę! Zamawiam! Jest moja! To oznacza tylko jedno. Właśnie przyszła dostawa najświeższych produktów. Co z najnowszej kolekcji fall/winter wylądowało w szafach KOKOszek? 

Czytaj więcej... >


Kolekcja Jeans for a better world WYSTARTOWAŁA!

Jak jeansy, o których tyle złego się słyszy w kontekście ekologii, mogą zmieniać świat na lepsze? Mogą, ale tylko dzięki niesamowitemu zaangażowaniu Was i naszych rękodzielników!

Czytaj więcej... >


Cupro - jedwab i bawełna w jednym

Nieustannie poszukujemy przyjaznych środowisku i zdrowiu materiałów i dlatego w naszej najnowszej kolekcji po raz pierwszy pojawia się u nas produkt uszyty z cupro.

Czytaj więcej... >


10+1 pomysłów na prezenty fair trade

Doskonale wiemy, jaką radość sprawia obdarowywanie najbliższych, dlatego tym bardziej cieszymy się, kiedy i u nas poszukujecie prezentów. Wiemy też, że znalezienie odpowiedniego prezentów nie jest zadaniem łatwym, dlatego postanowiliśmy pomóc i przygotowaliśmy listę naszych pomysłów. Chętnie też poznamy Wasze prezentowe KOKOtypy!

Czytaj więcej... >


Mega mendung - nasz nowy batik!

Nasza fascynacja batikiem sprawia, że nie ustajemy w poszukiwaniu nowych wzorów. I to właśnie dzieki temu mamy przyjemność przedstawić Wam nasz nowy nabytek w batikowej rodzinie!

Czytaj więcej... >


Odkryj Polskę z KOKOworld. Beskid Sądecki

Jesień jest tuż tuż, podobnie jak nasza kolekcja Autumn 2018. Zanim podzielimy się z Wami premierowymi projektami już dzielimy się naszą najnowszą akcją, którą organizujemy wraz z naszą klientką, Kasią Suśniak. 

Czytaj więcej... >


Drugie życie naszych opakowań

Całym sercem kochamy naszą przyrodę dlatego nieustannie staramy się nie tylko sięgać po jak najbardziej przyjazne środowisku materiały na KOKOciuchy, ale także po ekologiczne rozwiązania wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe. Dlatego tymbardziej cieszymy się z przygody, jaka spotkała opakowania, w których na co dzień dostajecie Wasze KOKOprodukty.

Czytaj więcej... >


Na językach: Kolekcja jesienna

Każda nowa kolekcja wzbudza w nas wielkie emocje. Ale na nic nie czekamy tak bardzo, jak na Wasze opinie na temat naszych projektów!

Czytaj więcej... >


Dlaczego recyklingujemy jeansy?

Jeansy od ponad 1,5 wieku królują na salonach mody. Nic w tym dziwnego, idealnie nadają siędo każdej stylizacji i bez problemu wpasowują się w każdą sytuację. Ręka do góry, kto nie ma w swojej szafie choćby jednej ich pary! Dlaczego zatem robimy tyle szumu wokół jeansów i w ramach naszej akcji Jeans for a better world recyklingujemy właśnie jeansy?

Czytaj więcej... >


Wasze wakacyjne hity

Kochamy podrożować i dlatego tym bardziej cieszymy się, że nasze KOKOprodukty towarzyszą Wam w wojażach dalekich i bliskich. Tegoroczna akcja KOKOaroud the world już jest rekordowa, a zdjęcia można wysyłać jeszce do końca sierpnia. Tymczsem zachęcamy do obejrzenia małej próbki tego, w jakie miejsca już nas zabraliście! 

Czytaj więcej... >


Jeans for a better world #2

Razem z nami możesz sprawić, że Twoje stare jeansy zyskają nowe życie i przyczynią się do pomocy nastolatkom na Cabo Verde! Wystarczą nam 3 proste kroki:
1. Oddaj nam swoje stare jeansy
2. My zrobimy z nich coś pięknego i użytecznego, i wystawimy na aukcję charytatywną
3. Razem ufundujmy nastolatkom na Cabo Verde edukację!

Czytaj więcej... >


KOKOrękodzielnicy: Gosia z marki Maruna

Gosię Grodzką z marki Maruna już znacie. To spod jej igły wychodzą różne recyklingowe dzieła.  Od jakiegoś czasu Gosia pracuje także w naszym krakowskim biurze-warsztacie. Przy okazji nagrywania odcinka do serii #KOKOgrls podzieliła się z nami kilkoma słowami na temat naszej współpracy. Bardzo nas one wzruszyły, dtalego postanowiliśmy ich nie trzymać tylko dla siebie. Posłuchajcie.

Czytaj więcej... >


Rękodzielnicy Jeans for a better world: Jola Florczyk

Jeszcze tylko do końca lutego czekamy na Wasze stare jeansy. Ale tak naprawę, kiedy do nas spływają ostatnie pary jeansów, praca w warsztatach naszych rękodzielniczek już od dawna wre. Poznajcie jedną z nich - Jolę Florczyk!

Czytaj więcej... >


KOKOfilmy: Z wizytą w autorskim skiepie KOKOworld

Zapraszamy do naszego autorskiego sklepu w Krakowie! Rozgość się, poznaj jego wnętrze i historię!

Czytaj więcej... >


Lato we wszystkich rozmiarach!

Projektując naszą inspirowaną morzem kolekcję Lato 2018 myśleliśmy przede wszystkim o wygodzie podczas wakacyjnych przygód. I to w wymiarze od xs do xl!

Czytaj więcej... >


KOKO around the world: podsumowanie lipca

Akcja KOKO around the world staje się dla nas powoli małą wakacyjną tradycją. Trzecia edycja zabawy trwa w najlepsze! W tym roku zaskoczyliście nas totalnie liczbą zdjęć, które tak ochoczo do nas przysyłacie i przyznamy szczerze, że kochamy widzieć, że KOKOkreacje noszą się cudnie podczas waszych urlopów na krańcach świata.

Czytaj więcej... >


Odkryj świat z KOKOworld: USA

Wakacje tuż tuż, dlatego tym bardziej jest to idealna pora, aby kontynuować naszą podrożniczy cykl Odkryj świat z KOKOworld. Tym razem Kasia Suśniak, z która już od dawna odkrywamy Polskę, zabrała nas hen daleko za ocean. Posłuchajcie, poczytajcie, obejrzyjcie!

Czytaj więcej... >


Z makijażem czy bez?

 “Co by było, gdyby kobietom nie było wmawiane, że nieustannie muszą coś ulepszać, tuszować, zmniejszać, powiększać? Gdyby nikt w sztuczny sposób nie wyznaczał kanonu piękna?"

Czytaj więcej... >


HOW IT`S MADE #5: Wystawianie produktów na stronę

Jesteśmy z Krakowa, ale cieszymy się niezmiernie, ze mamy klientki nie tylko w całej Polsce, ale także w różnych zakątkach świata. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie nasza strona www.kokoworld.eu. Poczytajcie jaką drogę przebywają nasze produkty, zanim staną się widoczne dla całego świata. 

Czytaj więcej... >


Radość świadomej konsumpcji

Magdę Bębenek znacie już z naszego projektu Zwykłe-Niezwykłe. Dziś zapraszamy do lektury jej tekstu na temat świadomej konsumpcji i radości, jaka się z nią wiąże!

Czytaj więcej... >


Co noszą KOKOszki latem?

Każda nowa kolekcja wzbudza zainteresowanie nie tylko naszych klientek, ale i nas samych! Nie inaczej było w przypadku kolekcji Summer 2018. Zobaczcie, co wylądowało w szafach dziewczyn z KOKOworld.

Czytaj więcej... >


Na językach: Nasza nowa kolekcja Summer 2018

Miło nam, że nasza kolekcja Summer 2018 odbiła się echem w prasie! Zobaczcie co o nas napisało Zwierciadło i A little cup of art! 

Czytaj więcej... >


KOKOworld&You around the world

Spędźmy to lato razem! Jak co wakacje, Także i w tym roku, zapraszamy Was do wspólnej zabawy fotograficznej! Zabierz w podróż Twój ulubiony KOKOciuch, zrób sobie zdjęcie, wyślij nam a my w podziękowaniu prześlemy Ci bon o wartości 30.

Czytaj więcej... >


7 urodziny KOKOworld

Kiedy robi się coś naprawdę fajnego, prowadzi wymarzoną firmę i współpracuje z fantastycznymi ludźmi to czas leci tak szybko, że praktycznie nie zauważa się jego upływu. Tak było tym razem bo zanim się zorientowaliśmy nasza marka KOKO skończyła 7 lat. Okazja była idealna do wyprawienia hucznego przyjęcia w naszej autorskiej przestrzeni na Starowiślnej.

Czytaj więcej... >


Batik - nasz pierwszy raz!

W minioną niedzielę 24.06 mieliśmy niezwykła okazję, aby stworzyć nasz własny obraz techniką batiku! Zespół KOKOworld zawitał do Radziszowa pod Krakowem, gdzie swoją pracownię ma Magda Wesołowksa-Kuta. W Manufakturze Batiku Magda tworzy właśnie batik, a jest to jedyna taka pracownia w Polsce! Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy na własnej skórze przekonać się, jak trudną i pracochłonną techniką jest batik, a przy tym bawiliśmy się naprawdę świetnie ;) Przeczytajcie jak było!

Czytaj więcej... >


HOW IT'S MADE: Kolekcja LATO 2018 - #4 Poprawki, poprawki, poprawki...

Kto śledził naszego bloga uważnie, ten wie jak skomplikowanym procesem jest stworzenie kolekcji. Dla tych, którzy chcieliby się dowiedzieć, jakie są kolejne etapy tego procesu, stworzyliśmy serię wpisów HOW IT'S MADE! W poprzednim wpisie dotarliśmy do stworzenia konstrukcji i pierwszych odszyć... i co dalej?

Czytaj więcej... >


7 lat KOKOworld!

Szczęśliwa 7! Sami w to nie wierzymy, ale całkiem niedawno KOKOworld skończyło właśnie 7 lat! Takie okazje zawsze sprzyjają podsumowaniom i retrospekcjom i my pokusie spojrzenia wstecz ulegliśmy. Panie i Panowie, zapraszamy na podróż w przeszłość wraz z KOKOworld.

Czytaj więcej... >


Smart Recykling, czyli szkolimy się!

I my postanowiliśmy doszkolić się w dziedzinie recyklingu! Bo takiej wiedzy nigdy nie za wiele a, jak wiecie doskonale, kochamy wykorzystywać wszystko maksymalnie (nie tylko w procesie produkcji). Z tego powodu jednoosobowa reprezentacja KOKOworld - Kokoszka Patrycja - koniec maja spędziła w magicznej Sycylii, biorąc udział w warsztatach na temat recyklingu. Smart recyklingu :)

Czytaj więcej... >


KOKOmateriały: Magiczny len

Len od dawien dawna znany jest ze swoich wyjątkowych właściwości i szerokiego zastosowania, w tym także w modzie. Jak z rośliny powstaje tkanina i czym dokładnie zaskarbia sobie same pochlebne opinie?Czytaj więcej... >


HOW IT'S MADE: Kolekcja LATO 2018 - #2 Projekty

Jak już z pewnością wiecie, prace nad kolekcją LATO 2018 trwają, a naszą inspiracją na ten sezon jest MORZE :) Wybraliśmy materiały, wśród których znajdzie sporo ciekawych wątków recyklingowych. Kolory nadchodzącej kolekcji wyznaczają nam międzynarodowe flagi morskie, a ich geometryczne kształty inspirują nas przy krojach i cięciach. Teraz czas na stworzenie projektów - od nich się zaczyna konstruowanie form, a później krojenie i szycie. Ale po kolei...

Czytaj więcej... >


Recykluj! Upcykluj! Kupuj mniej!

Branża modowa jest w czołówce przemysłów szkodliwych środowisku. Dlatego też to właśnie ona powinna być jedną z pierwszych, która stają do walki by ograniczać zanieczyszczenie środowiska. My podejmujemy to wyzwanie, a naszą bronią jest recykling, upcykling i namawianie by....kupować mniej!

Czytaj więcej... >


Moda na ratunek oceanom

15 plastikowych butelek = 1 bomberka. Ale na tym nie poprzestajemy! W naszych przyszłych kolekcjach będziemy mieli dla Was jeszcze więcej produktów uszytych z materiału wykonanego z przetworzonego plastiku wyłowionego z dna...oceanu!

Czytaj więcej... >


Valentine`s on Fire!

Niezależnie od tego czy obchodzimy walentynki czy nie, wydaje nam się, że miłości nigdy nie za wiele! Poza tym kiedy, jak nie na walentynki właśnie sięgnąć ulubioną, czerwoną kiecę? Dlatego pod pretekstem walentynkowego zamieszania proponujemy pokusić się o odrobinę szaleństwa! Dołączycie do nas?

Czytaj więcej... >


HOW IT'S MADE: Kolekcja LATO 2018 - #3 Konstrukcje i pierwsze odszycia

Na pewno nie możecie się już doczekać kolekcji letniej i wypatrujecie nowości na horyzoncie. Mamy tak samo! Dlatego musieliśmy się z Wami już podzielić pierwszą letnią sukienką - Portofino, i to od razu w dwóch wariantach kolorystycznych :) Prace nad całą kolekcją są już mocno zaawansowane, a dla tych którzy chcą śledzić postępy na bieżąco, polecamy naszą serię wpisów o powstawaniu kolekcji HOW IT'S MADE.

Czytaj więcej... >


Odkryj świat z KOKOworld: Algarve

KOKOchamy podróżować. Ruch, odkrywanie nowych miejsc, próbowanie nowych smaków, cieszenie zmysłów nowymi zapachami i kolorami - to wszystko jest w DNA KOKOworld. Dlatego też z przyjemnością zapraszamy Was na pierwszą odsłonę nowego projektu “Odkryj świat z KOKOworld”. Wraz z Kamilą Kowalewską z Kami Everywhere przeniesiemy się do Algarve!

Czytaj więcej... >


Hity kolekcji Spring 2018 według KOKOekipy

Nasza ekipa to wybuchowa mieszanka indywidualności. Chociaż mamy różne zainteresowania, mamy też wiele punktów wspólnych. Jednym z nich jest fakt, że i my lubimy....nasze KOKOchiuchy! Ciekawi jesteście co wpadło nam w oko z kolekcji Spring 2018?

Czytaj więcej... >


Najnowsza biżuteria z Kolumbii

Ceramiczna biżuteria z Kolumbii ma dla nas wyjątkowe znaczenie. Nie tylko dlatego, że jest wykonywana w unikatowy sposób! Ale Eduardo to jeden z pierwszych rękodzielników, z którym zaczęliśmy pracować.

Czytaj więcej... >


KOKOfilmy: Tkaniny woskiem pisane

Batik, to nie tylko technika barwienia tkanin. To wielowiekowa tradycja i niezwykle pracochłonna sztuka. Jesteśmy dumni, że w naszej ofercie możemy mieć prawdziwy indonezyjski batik. Zobaczcie, jak powstaje! 

Czytaj więcej... >


Batik: dzieło sztuki na Twoim ubraniu

Batikiem zachwyciliśmy się nie tylko my! Indonezyjski batik uznano za dziedzictwo kulturowe i w 2009 wpisano na listę UNESCO. Ale dlaczego ta sztuka barwienia materiału jest tak wyjątkowa, że aż została uznana za niematerialne dziedzictwo ludzkości? Posłuchajcie.

Czytaj więcej... >


Czas na las!

KOKOchamy jesień za jej kolory. Za przytulne wieczory w miłym towarzystwie. Za to, że można trochę zwolnić i za to, że lasy i parki są wtedy najpiękniejsze. I to właśnie im dedykujemy naszą najnowsza kolekcję.

Czytaj więcej... >


World Fair Trade Day

World Fair Trade Day - Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu obchodzony jest w każdą drugą sobotę maja. Ale dla nas Dzień Fair Trade jest codziennie. 

Czytaj więcej... >


Historia batiku: Z Javy do... Krakowa!

Jesteśmy przekonani, że ktokolwiek odwiedził Indonezję, a w szczególności wyspę Javę, niezależnie od tego czy interesuje się modą, zwrócił uwagę na wyjątkowe materiały – batiki. Nie będziemy ukrywali, że nas ta forma farbowania tkanin, która jest jednocześnie wysoko rozwiniętą formą sztuki, po prostu zafascynowała. Dlatego chcielibyśmy się z Wami podzielić naszymi dociekaniami na temat jej historii.

Czytaj więcej... >


HOW IT'S MADE: Kolekcja LATO 2018 - #1 Inspiracje

Już czuć lato w powietrzu, myślami część z Was na pewno jest już przy wakacjach. U nas jednak praca wre - w pocie czoła tworzymy dla Was kolekcję LATO 2018 :) A wszystkich, którzy zastanawiali się, jak powstają nasze kolekcję, zapraszamy do lektury pierwszego wpisu z serii HOW IT'S MADE.

Czytaj więcej... >


AfryKamera 2018: Wyjątkowy pokaz mody w Kinie Pod Baranami

AfryKamera to Film.Muzyka.Życie. My do tego dodajemy także modę i dlatego z okazji tego festiwalu przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy pokaz mody!

Czytaj więcej... >


To oni uszyli Twoje ubrania!

Wierzymy, że ważne jest by czasem zatrzymać się i wyjątkowo głośno mówić o tym, co ważne. Dlatego i w tym roku włączamy się w akcję Fashion Revolution.

Czytaj więcej... >


KOKOfilmy: Moda według KOKOworld

Wierzymy, że moda może być fair. Wierzymy, że można tworzyć modę z poszanowaniem praw człowieka i środowiska. Zobacz jaka jest KOKOfilozofia. 

Czytaj więcej... >


Indonezyjskie korzenie African Wax

Dawno, dawno temu w Indonezji... Tak, to nie pomyłka! Historia materiałów znanych pod nazwą African Wax Print ma swoje korzenie na zupełnie innym kontynencie, niż by się wydawało. Posłuchajcie.

Czytaj więcej... >


Odkryj Polskę z KOKOworld: Pomorze

A może Pomorze? Tym razem wraz z Kasią Suśniak zabieramy Was na północ. Zgadniecie jaki KOKOprodukt ruszył w podróż razem z Kasią?

Czytaj więcej... >


Nowa kolekcja, nowe rozmiary!

Projektując każdy z naszych produktów wkładamy całe serce w to, aby był niepowtarzalny. Dokładamy wszelkich starań, aby do Waszych serc (i szaf) trafiły sukienki, bluzki i spodnie wyjątkowe, takie jak wy! A wraz z najnowszą kolekcją przygotowaliśmy także narzędzie ułatwiając wybór odpowiedniego rozmiaru.

Czytaj więcej... >


Odkryj Polskę z KOKOworld: Warmia

Sezon wakacyjny w pełni dlatego tym goręcej zapraszamy Was na kolejną podróż razem z Kasia Suśniak. Tym razem Warmia rowerowo!

Czytaj więcej... >


AfryKamera 2018: KOKOworld wspiera dobre kino!

Kochamy kino, a zwłaszcza te produkcje, które poruszają ważne aspekty społeczne czy kulturowe. Kochamy też festiwale filmowe. A tym, który jest zdecydowanie najbliżej naszych serc jest AfryKamera, któremu już od dawna kibicujemy. Ale w tym roku kibicujemy jeszcze mocniej!

Czytaj więcej... >


Co noszą KOKOszki?

Przyznajemy, że często to my pierwsze z niecierpliwością wyczekujemy najnowszej dostawy z szwalni. Zresztą, nie raz już to mówiłyśmy i z każdą nową kolekcją pozostaje nam tylko wyznać, że to się nie zmienia, co najwyżej nasz apetyt rośnie! Zobaczcie na co ostrzyły sobie ząbki KOKOszki w kolekcji Early Spring 2018.

Czytaj więcej... >


KOKOfilmy: Biżuteria z rybich łusek

Czy pomyślelibyście, że rybie łuski mogą być materiałem na....biżuterię? My też nie, dopóki na Wyspach Zielonego Przylądka nie spotkaliśmy Ronise. Zaczarowani jej pomysłowością uczyniliśmy ją bohaterką naszego pierwszego KOKOfilmu. Zobaczcie co z tej inspiracji powstało!

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: podsumowanie projektu

21 wyjątkowych kobiet. 2 lata cudownych spotkań i mega dawka inspiracji i pozytywnej energii. Taki właśnie jest projekt Zwykłe-Niezwykłe, w ramach którego od 2016 portretowaliśmy super kobiety. Poznaj je wszystkie!

Czytaj więcej... >


KOKOworld na Short Waves Film Festival

Nasze działania i projekty bardzo często inspiruje szeroko pojęta kultura. Z racji tego, że sztuka jest tak ciasno spleciona z naszym DNA postanowiliśmy zostać jednym z partnerów Festiwalu Short Waves, który odbędzie się 20-25 marca w Poznaniu. 

Czytaj więcej... >


Zwykły-Niezwykły Dzień Kobiet

8 marca. Ta data zajmuje wyjątkowe miejsce chyba w każdym kalendarzu. Ale w tym roku była ona dla nas szczególna nie tylko ze względu na Dzień Kobiet. Bowiem właśnie na ten dzień przypadł wernisaż wystawy projektu Zwykłe-Niezwykłe.

Czytaj więcej... >


Materiał ReTex - od butelek PET po bomberkę

Zatrzymaj się na chwilę. I rozejrzyj dookoła. Jak wiele rzeczy z plastiku otacza cię w życiu codziennym? Właśnie, plastik jest wszędzie. Tym bardziej miło nam poinformować, że do ekologicznej walki z plastikiem przystąpiliśmy i my. I to w modnym stylu!

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: joginka Kasia Stryczniewicz

"Działaj. Realizuj swoje pomysły, eksperymentuj i nigdy się nie poddawaj. Moc jest w tobie i masz wszystko czego potrzebujesz" - zachęca joginka Kasia Stryczniewicz, wraz z którą kończymy bowiem nasz cykl wywiadów w ramach serii Zwykłe-Niezwykłe. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej... >


Modal - najbardziej miękkie włókno na świecie w kolekcji wiosna 2018

Już za chwilę światło dzienne ujrzy nasza najnowsza kolekcja. Zdradziliśmy w zeszłym tygodniu, że jednym z materiałów, który będzie w niej dominował jest lyocell (tencel). I w przededniu jej premiery jeszcze bardziej uchylimy rąbka tajemnicy na temat tego, co przygotowaliśmy dla Was na wiosnę 2018. Posłuchajcie!

Czytaj więcej... >


Materiał kolekcji wiosna/lato 2018: lyocell zwany tenclem

Choć za oknami jeszcze chłód i śnieg, my jesteśmy w wiosenno-letnich klimatach. Kończymy bowiem prace nad naszą najnowszą kolekcją, która już niedługo ujrzy światło dzienne. Tymczasem już dziś zdradzamy, że możecie się w niej spodziewać wielu projektów wykonanych z materiału lyocell powszechnie znanego jako tencel.

Czytaj więcej... >


Z wizytą w naszym indonezyjskim warsztacie

Jill i Luke, amerykańscy bloggerzy odpowiedzialnej mody z Sutton and Grove, odwiedzili naszego indonezyjskiego rękodzielnika Kis Herrego w Jogjakarcie. Zobaczcie, co nam podesłali!

Czytaj więcej... >


Co to jest? Etyczna moda

Etyczna moda to wielowymiarowe pojęcie, w którym zawiera się wiele aspektów. Z czym walczy? Na co stawia? Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej... >


Spytaj kto uszył twoje spodnie - wywiad z Agatą Kurek

Piątkowy poranek. Krakowska kawiarnia. W takiej scenerii spotkałam się z Małgorzatą Bożek z IgiMag, by wraz z Jankiem Kremerem porozmawiać o etycznej modzie. Jak wyglądała nasza rozmowa - zapraszam do lektury! Agata Kurek, założycielka KOKOworld.

Czytaj więcej... >


Co polecamy na ferie?

Niezależnie gdzie chcemy się udać powinniśmy wyposażyć się w ciepłe i wygodne ubrania dlatego w szczególności warto sięgnąć po te, które zapewnią nam komfort przez cały dzień. W związku z tym wychodzimy wam z pomocą i proponujemy od siebie kilka smaczków z naszej kolekcji Fall Winter 18/19, które idealnie sprawdzą się podczas zimowych wyjazdów.

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: artystka Sonia Lachowolska

"Wszystkie dziewczyny świata, pielęgnujcie swoją dziką naturę! Nigdy, przenigdy nie traćcie wiary w siebie" przekonuje Sonia Lachowolska, kolejna bohaterka naszej serii Zwykłe-Niezwykłe, w ramach której prezentujemy Wam sylwetki wyjątkowych kobiet. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej... >


KOKOwarsztaty: "Delikatne kroki przełamują opór" z Nikko Biernacką

Autorski sklep KOKOworld. Piątkowy wieczór. Kobiece towarzystwo. Lampka wina. Czyż może być lepsza atmosfera do „przełamywania oporu drobnymi krokami”? Poczytajcie i przekonajcie się!

Czytaj więcej... >


KOKOworld w Brazylii: KOKOszki na Złotym Szlaku

Wprawdzie początki KOKOworld związane są z Afryką, ale pomysł na firmę zaczął kiełkować kilka lat temu w Ameryce Południowej, a dokładnie w Peru. Dlatego kiedy pojawiła się okazja powrotu na ten wyjątkowy kontynent, nie było wątpliwości. I tak na początku stycznia 2018 trzyosobowa KOKOekipa wylądowała w Rio de Janeiro. 

Czytaj więcej... >


KOKOworld w Brazylii: Kokosy, caipirinhe i karnawał

Są takie miejsca na ziemi, których nazwa jest po prostu magiczna. Są takie miejsca, które niezależnie od swojego położenia po prostu kuszą do... odwiedzenia! Jednym z takich niezwykłych dla nas miejsc zawsze było Rio de Janeiro. I dlatego rok 2018 postanowiłyśmy zacząć właśnie podróżą do Brazylii! 

Czytaj więcej... >


Merino nadal robi furorę!

Kilka sezonów temu pojawiły się w KOKOworld pierwsze produkty z wełny merynosów. Nadal podbijają one Wasze serca i szafy, dlatego przypominamy dlaczego Merino jest tak wyjątkowe!

Czytaj więcej... >


3...2...1...akcja!

Uwielbiasz ciuszki KOKOworld, jesteś z Krakowa a do tego nie boisz się kamery? To idealnie, bo właśnie zaczynamy pracować nad nowym projektem wideo. I czekamy na Ciebie właśnie!

Czytaj więcej... >


KOKOworld w 2017

Jak zawsze początek Nowego Roku sprzyja bilansom roku poprzedniego. I o takie podsumowanie pokusiliśmy się i my. Dlatego zrobiliśmy małą sondę i popytaliśmy nas samych, ekipę KOKOworld, co ważnego przyniósł nam 2017. Zobaczcie, co z tego wyszło!

Czytaj więcej... >


Wyspy Zielonego Przylądka na ekranie

Kraków i KOKOworld na wyjątkowej mapie filmowej świata! A to wszystko za sprawą wspieranego przez nas audiowizualnego Projektu Oiá, który po Wyspach Zielonego Przylądka i Lizbonie  zawitał do Krakowa!

Czytaj więcej... >


Fair Trade, fair trade czy Sprawiedliwy Handel?

„Fairtrade”, „Fair Trade”, „Sprawiedliwy Handel”, „fair trade”,„sprawiedliwy handel”. Zdarza się, że wszystkie albo większość z tych zwrotów używanych jest niemalże zamiennie, ale nie są one swoimi synonimami. Co zatem tak naprawdę oznaczają te terminy i jaka jest ich historia? Śpieszymy wyjaśnić! 

Czytaj więcej... >


Wesołych Świąt!

Życzymy wyjątkowych Świąt, pełnych spokoju, miłości i kolorów!

Czytaj więcej... >


Z Agą i Staszkiem przez Karaiby

Postanowiliśmy rozgonić zimowa aurę oraz zaprosić trochę słońca i dobrej energii do KOKOworld. I namówiliśmy Agnieszkę i Staszka - specjalistów od Karaibów, aby nam w tym pomogli.

Czytaj więcej... >


Maskotki które sprawiają podwójną radość

"Inspired globally, made locally" to nasze motto. Rozumiemy je nie tylko jako szukanie w różnych zakątkach świata inspiracji do naszych projektów, by tworzyć je w lokalnych warsztatach, ale także angażowanie się także w akcje społeczne.Tym razem z naszą ambasadorką Nikko Biernacką chcemy pomóc uchodźcom w Ugandzie. Dołączysz?

Czytaj więcej... >


Nasi rękodzielnicy: MakkireQu z Jagłowic

Miło nam w gronie naszych rękodzielników powitać Magdalenę Godawa-Jabłko, która pod marką MakkireQu z naszych kolorowych skrawków tworzy unikatowe poszewki na poduszki!

Czytaj więcej... >


Co to jest Slow Fashion?

Wierzymy, że najczęściej co ważne, powstaje z pasji. Że to co cenne, potrzebuje uwagi i zaangażowania aby powstać. A to sprawia, że czasem oznacza to, że potrzebuje czasu. Dlatego jesteśmy wielkimi zwolennikami wszystkiego co slow, także w modzie.

Czytaj więcej... >


Nasi rękodzielnicy: Iglarki z Gdyni

Gdynia, zaciszna pracownia. To właśnie tam Agnieszka Marchewka wraz z ekipą zaczarowywują skrawki materiałów w cuda takie jak zabawki, szmacianki, przytulanki, lale. To spod ich igieł wyszły nasze unikatowe, batikowe KOKOzabawki. 

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: restauratorka Justyna Kinasz

"Ubierajmy się w jakość. Twórzmy społeczności kobiet, w których jakość produktu jest dominująca. Ubierajmy swoje ciało w dobrej jakości materiały, bo ten minimalizm jest wskazany" przekonuje współtwórczyni Targu Pietruszkowego i ekologicznego Bistro w Krakowie Justyna Kinasz, kolejna bohaterka naszej serii Zwykłe-Niezwykłe, w ramach której prezentujemy Wam sylwetki wyjątkowych kobiet. Poczytajcie o tym, jak zaczęła się jej pyszna, ekologiczna przygoda!

Czytaj więcej... >


KOKOakcje: Wspieramy młodych filmowców z Cabo Verde!

KOKOchamy kino, zarówno oglądać, jak i tworzyć. Ważne jest dla nas także angażowanie się w projekty, w które wierzymy. I z połączenia tych dwóch pasji mamy przyjemność zaprosić Was do naszej kolejnej akcji, wspierającej młodych twórców z Wysp Zielonego Przylądka!

Czytaj więcej... >


Fair Trade to...

W ciągu 19. już edycji Tygodnia Edukacji Globalnej, który w tym roku odbył się w dniach 18-26 listopada dzieliliśmy się z Wami cyklem inspirujących wywiadów #myfairtrade. Zainspirowani rozmową na temat sprawiedliwego handlu z naszym rękodzielnikiem Kis Herrym postanowiliśmy także innych naszych rękodzielników zapytać o to czym dla nich jest Fair Trade i współpraca z nami. Zobaczcie, co odpowiedzieli!

Czytaj więcej... >


Joga z Kasią Podgórni

Namaste! Uwielbiamy, kiedy nasza przestrzeń na Starowiślnej w Krakowie ze sklepu zamienia się w kawiarnię, salę kinową czy plac zabaw. A całkiem niedawno sprawdziła się ona w nowej roli jako....sali do jogi! A wszystko to za sprawą naszej ambasadorki Kasi Podgórni!

Czytaj więcej... >


Joga i łączność - YogaToBe z Anną Wulf-Boulgakovą

Dobrze wiece, że chętnie spędzamy nasz czas aktywnie. Wiecie też na pewno, że szczególnie uwielbiamy jogę :) Chętnie wspieramy osoby, które wyznają podobną filozofię życiową i realizują swoje pasje. Dlatego bardzo się cieszymy, że możemy Wam przedstawić YogaToBe

Czytaj więcej... >


TEG 2017: Ubieraj się fair!

KOKOworld to, nie tylko moda. KOKOworld to także ważna idea. Dlatego od zawsze angażujemy się w ważne dla nas inicjatywy, takie jak Tydzień Edukacji Globalnej, w ramach którego zorganizowaliśmy debatę "Ubieraj się fair".

Czytaj więcej... >


TEG 2017: #myfairtrade - Marta Karwacka

"Traktuj innych (i środowisko) z szacunkiem i pamiętaj że świat to sieć relacji. Bądź aktywnym i świadomym konsumentem." Taką wiadomość dla wszystkich nas ma dr Marta Karwacka, autorka i współautorka kilkunastu artykułów oraz indywidualnych i zespołowych badań poświęconych problematyce CSR oraz autorka bloga How to Wear Fair?, która jest jednym z gości naszej akcji #myfairtade odbywającej się w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej.

Czytaj więcej... >


Marta Karwacka: Ubierać się fair

Kiedy tylko wpadło nam w ręce wydanie czasopisma "Zupełnie Inny Świat" zadedykowane odpowiedzialnej modzie, pochłonęliśmy je od razu. Z każdą czytaną stroną byliśmy także co raz bardziej przekonani, że chcielibyśmy się nim z Wami podzielić. I dlatego z wielką przyjemnością zapraszamy do lektury pochodzącego z wydania "Moda", artykułu Marty Karwackiej.

Czytaj więcej... >


TEG 2017: #myfairtrade - Mia Marjanović

Nasza akcja #myfairtade odbywająca się w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej ma wymiar europejski! na nasze pytania związane z ideą fair trade i zrównoważonej mody. odpowiedziała także niemiecka blogerka Mia Marjanović, która prowadzi bloga o etycznej modzie .

Czytaj więcej... >


TEG 2017: #myfairtrade - Magdalena Olearczyk

"Trzeba robić, to w co się wierzy. A dobry produkt ma w sobie sieć dobrych relacji z ludźmi, którzy go współtworzyli" uważa rękodzielniczka Magdalena Olearczyk z Trashki, którą odpowiedziała nam na kilka pytań związanych z odpowiedzialną modą w ramach w naszej akcji #myfairtade w organizowanej z okazji 19. edycji ogólnoeuropejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. 

Czytaj więcej... >


TEG 2017: #myfairtrade - Myrka Studios

"Wydać trochę więcej pieniędzy na rzecz wysokiej jakości, która będzie nam służyła długo, jest naprawdę o wiele więcej warte, niż kupienie sobie dziesiątek rzeczy Fast Fashion, które po kilku miesiącach wylądują w koszu!" przekonuje ekipa Myrka Studios, która jest jednym z zagranicznych gości naszej akcji #myfairtade odbywająca się w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej.

Czytaj więcej... >


TEG 2017: #myfairtrade - Joanna Baranowska

"Ograniczmy konsumpcję. Przestańmy ulegać reklamom, nie nabierajmy się na niskie ceny, bo za nimi zawsze stoi ktoś poszkodowany." przekonuje Joanna Baranowska z organiczni.eu, którą zaprosiliśmy do do wzięcia udziału w naszej akcji #myfairtade w ramach 19. edycji ogólnoeuropejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. 

Czytaj więcej... >


TEG 2017: #myfairtrade - Bina StryleTZ

"Wybierajmy świadomie, kupujmy mniej ale odpowiedzialnie" przekonuje Bina StryleTZ, która jest jednym z zagranicznych gości naszej akcji #myfairtade odbywająca się w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej.

Czytaj więcej... >


TEG 2017: #myfairtrade - Kasia Podgórni

Bardzo zwracam uwagę, żeby moje pieniądze szły do konkretnych osób – pani Marii ze straganu z warzywami albo właścicielki sklepu spożywczego koło mnie, zamiast do kasy supermarketu. Wolę zapłacić odrobinę więcej i mieć poczucie, że wspieram mały biznes. Stawiam też na produkty lokalne- żywność, ubrania i buty polskich producentów - mówi joginka, Kasia Podgórni, która zaprosiliśmy do naszej akcji #myfairtrade.

Czytaj więcej... >


TEG 2017: #myfairtrade - Mogli

"Certyfikaty są ważne, ale też drogie, niektóre marki odzieżowe nie mogą sobie pozwolić na certyfikaty, ale mimo to są odpowiedzialne czy fair" uważa niemiecka piosenkarka Mogli, która jest jednym z zagranicznych gości naszej akcji #myfairtade odbywająca się w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej.

Czytaj więcej... >


TEG 2017: #myfairtrade - Maria Huma

Właśnie dziś startuje ogólnoeuropejska, 19. już edycja akcji Tydzień Edukacji Globalnej. Nasz TEG w tym roku upływa w szczególności pod znakiem akcji #myfairtrade, w ramach której zapraszamy do lektury cyklu mini-wywiadów, promujących ideę fair trade i zrównoważonej mody. 

Czytaj więcej... >


Tydzień Edukacji Globalnej w KOKOworld

 W tym roku, w dniach 18-26 listopada, odbywa się 19. już edycja TEG i jej hasłem jest "Przyszłość świata zależy od nas". I z tej okazji  przygotowaliśmy dla Was tydzień pełen niespodzianek i bardzo serdecznie zapraszamy Was do aktywnego w nim udziału!

Czytaj więcej... >


Nasza relacja i garść inspiracji z OEES

Już po raz drugi zostaliśmy zaproszeni do udziału w OEES, który dobył się w tym tygodniu. Były to dla nas 2 dni mocnych inspiracji, spotkań ludzi biznesu, nauki i “trzeciego sektora”, którzy wierzą w te same wartości, które my wyznajemy i którzy budują wokół nich swoje firmy, projekty, badania naukowe czy miasta i  samorządy.

Zobaczcie nasze wrażenia z tego wydarzenia!  

Czytaj więcej... >


KOKOworld na Tropical Night

KOKOworld KOKOcha afrykańskie rytmy! Dlatego z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie na imprezę Tropical Night, podczas której zorganizowaliśmy pokaz mody! Bo przecież moda i muzyka od zawsze idą ze sobą w parze!

Czytaj więcej... >


Fair Trade Film Festival

Wierzymy, że jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów, stąd tym większe nasze zamiłowanie do fotografii i filmu. Dlatego też z wielkim entuzjazmem, przyjęliśmy zaproszenie na festiwal filmów o tematyce Fair Trade.

Czytaj więcej... >


Open Eyes Economy - Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości

Już 14 i 15 listopada Kraków na dwa dni stanie się światową stolicą Fair Trade'u - a to za sprawą Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit. Czym jest to niezwykłe wydarzenie?

Czytaj więcej... >


Fairtrade`owy Listopad w KOKOworld

Nieubłaganymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi, świąteczne wyprzedaże i mega obniżki. My natomiast zamiast oszałamiających wyprzedaży, mamy dla Was oszałamiające wydarzenia! Panie i Panowie, zapraszamy na Fairtrade`owy Listopad w KOKOworld!

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: nauczycielka Katarzyna Dziedzic

"Rób to, co kochasz i rób to często." Taką wiadomość ma dla nas kolejna bohaterka naszej akcji Zwykłe-Niezwykłe, w ramach której prezentujemy Wam sylwetki wyjątkowych kobiet. Ostrzegamy, ten wywiad to wybuchowy zastrzyk pozytywnej energii! 

Czytaj więcej... >


Kobieta w kolorach KOKO

Nasz krakowski sklep w ubiegły czwartek po raz kolejny zamienił się w wehikuł, którym mogliśmy eksplorować nieznane obszary i dać się ponieść przygodzie. Ale tym razem była to dość niezwykła przygoda!

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: historyczka i rękodzielniczka Mircia

"Kobiety, siła jest w nas!" - aż z Wysp Zielonego Przylądka przybyła do wszystkich dziewczyn świata ta wiadomość, wprost od naszej rękodzielniczki i autorki naszych kopertówek, Mirci. Zaprosiliśmy ją do wyjątkowej odsłony naszego projektu z nietuzinkowymi kobietami - Zwykłe-Niezwykłe.

Czytaj więcej... >


Rękodzielnicy Jeans for a better world: Magda z Trashki

Wysyłacie nam Wasze stare niepotrzebne jeansy. My przerabiamy je na nowe, oryginalne produkty, a dzięki ich sprzedaży wspieramy edukację dzieci i młodzieży. Ta inicjatywa nie mogłaby się zadziać, gdyby nie Wy, i gdyby nie nasi rękodzielnicy! Poznajcie ich! Przedstawiamy Magdę z Trashki!

Czytaj więcej... >


Jeans for a better world - podsumowanie akcji!

Po 6 miesiącach trwania akcji Jeans for a Better World możemy z dumą ogłosić, że osiągnęliśmy cel! 15 szczęśliwych dzieci dzięki Wam może uczęszczać do szkoły <3

Czytaj więcej... >


Kolejna wyjątkowa sesja - zgadniecie gdzie?

Na pewno pamiętacie naszą wyjątkową sesję zdjęciową na wyspie Rugia . Niedawno znów wysłaliśmy Tomka Wiznera wraz z ekipą w pewno odległe miejsce... Zgadniecie dokąd pojechał zrobić kolejną niecodzienną sesję zdjęciową?

Czytaj więcej... >


Historia naszych kolekcji: Be My Valentine

https://www.kokoworld.pl/kolekcja/be-my-valentine

Wierzymy,
że każdy gest na znaczenie! A my kochamy naszą planetę i staramy
się o nią dbać!
Zamiłowanie do recyklingu w życiu prywatnym
przeniosłyśmy także do
naszych projektów! Kochamy też batiki, materiały farbowane
techniką woskowania, które przywozimy głównie z Afryki! I tak z
połączenia tych dwóch pasji powstała kolekcja Be My Valentine!

Czytaj więcej... >


Powitanie kolekcji Jesień 2017

28 września wieczorową porą spotkaliśmy się ponownie wspólnie w murach KOKOworld w Krakowie. Tym razem z wyjątkowej okazji - premiery kolekcji Jesień 2017. Zobaczcie jak było!

Czytaj więcej... >


Historia naszych kolekcji: Batik Indonesia

Jednym z miejsc, w których batiki mają najdłuższej tradycję jest Indonezja, a w szczególności okolice centralnej Javy - Jogjakarta i Surakarta. A skoro batiki to nasza wielka miłość, nie mogło na liście naszych podróży zabraknąć ich ojczyzny – Indonezji.

Czytaj więcej... >


KOKOpodróże: Iran na pożegnanie lata

Po sukcesie ostatniego wydarzenia w głowie mieliśmy już wizje na kolejne spotkania i podróżnicze kierunki. 14 września z rodzimego Krakowa przenieśliśmy się na Bliski Wschód, dokładnie do Iranu. 

Czytaj więcej... >


Jak powstaje wzór Kawung?

 Indonezja to miejsce, w którym szukanie nowych wzorów było wyjątkowo utrudnione. Wszystko to przez ich oszałamiający wybór! Do dziś jednak pamiętamy, że mimo mnogości i różnorodności wzorów, był wśród nich jeden, co do którego nie miałyśmy najmniejszych wątpliwości. To była dosłownie miłość od pierwszego wejrzenia!

Czytaj więcej... >


Kto uszył Twoje ubrania?

Czy zastanawiałaś się kiedyś, kto uszył Twoją odzież? Kto poświęcił swój czas i umiejętności, aby stworzyć Twoje ulubione ubrania? Kto płaci prawdziwą cenę za obecny kształt branży modowej? Za każdą sztuką odzieży stoją przecież prawdziwi ludzie!

Czytaj więcej... >


Historia naszych kolekcji: African Collection

Początki KOKOworld bardzo ściśle związane są z Afryką i dlatego kolekcja African zajmuje ważne miejsce nie tylko wśród naszych półek/kolekcji, ale także w naszej historii i naszych sercach! Wszystko bowiem zaczęło się od Afryki i w Afryce!

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: filolożka i podróżniczka Natalia

"Każda dziewczyna ma swoją historię, każda kultura swoje dziewczyny" uważa Natalia, z którą spotkaliśmy się w magicznej Lizbonie. Zobaczcie efekty tego niecodziennego spotkania!

Czytaj więcej... >


Co noszą KOKOszki?

Nie będziemy ukrywały, że oprócz projektowania KOKOubrań, uwielbiamy je także nosić! I nieraz z niecierpliwością czekamy ma dostawę od krawcowych! Zobaczcie do czego ostatnio w szczególności zaświeciły nam się oczy! 

Czytaj więcej... >


KOKO around the world - przedłużamy akcję!

Lato się kończy, ale wakacje niekoniecznie. Na prośbę naszych klientek przedłużamy akcję KOKO around the world do końca września!

Czytaj więcej... >


Wyspy Zielonego Przylądka w KOKOworld

22 sierpnia, prawie wszystkimi zmysłami przenieśliśmy się na Cabo Verde podczas spotkania z naszą KOKOszką Emilią – „Wyspy Zielonego Przylądka od kuchni”. Posłuchajcie co się działo!

Czytaj więcej... >


Zrównoważone cele rozwoju ONZ

We wrześniu 2015 roku 193 państwa członkowskie ONZ na historycznym szczycie ONZ przyjęły plan przekształcenia świata i polepszenia życia każdego człowieka na Ziemi – Agendę na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju i ustaliły listę celów zrównoważonego rozwoju. Zobacz jak je realizujemy!

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: coach Zuza z Berlina

Nasza akcja Zwykłe-Niezwykłe, w ramach której prezentujemy Wam sylwetki wyjątkowych kobiet jest wprawdzie na letnim urlopie, ale nie mogłyśmy się powstrzymać! Dlatego zapraszamy do letniej odsłony projektu, którego bohaterką jest Zuza z Berlina.

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: miotaczka ogniem Aleks

"Działaj! Uczy się! Bądź ciekawska! Pytaj! Posłuchaj swojego serca i podążaj za tym, co sprawia, że jesteś szczęśliwa." przekonuje dziewczyna Aleks, która bez wątpienia ma w sobie ogień!

Czytaj więcej... >


KOKOworld na wakacjach!

Góry, Mazury? Najważniejsze, by wakacje spędzić w dobrym towarzystwie!  Zobacz gdzie w tym roku nasze klientki zabrały KOKOworld na wakacje! 

Czytaj więcej... >


Skąd są nasi rękodzielnicy?

Lato w pełni i także u nas panują wakacyjne nastroje! Dlatego poprosiliśmy naszych rękodzielników, aby pokazali nam i Wam skąd pochodzą i jakie są ich ulubione miejsca! 

Czytaj więcej... >


Batik Indonesia - nowy motyw Rangrang

To Indonezja jest jednym z tych miejsc, w których metoda farbowania tkanin zwanych "batik" mają najdłuższej tradycję. To właśnie z tego zakątka świata przyszła do nas paczka!

Czytaj więcej... >


KOKOprinty: Nasza nowa pasja!

Jedynie wyobraźnią ograniczone możliwości i szalone wzory. Od dawna marzyliśmy o własnych printach, czyli możliwości nadrukowania na materiał naszych własnych wzorach. I całkiem niedawno udało nam się to marzenie spełnić! Posłuchajcie o naszej nowej pasji – printach!

Czytaj więcej... >


Chłopaki, mamy Was na muszce!

Czy może być coś bardziej niekonwencjonalnego niż batikowa muszka? Marzyłyśmy o nich! Ale. to marzenie udało nam się spełnić dopiero wtedy, kiedy spotkałyśmy "muszkowych" mistrzów - ekipy MARTHU. 

Czytaj więcej... >


KOKOworld na Berlin Fashion Week

KOKOworld zrobiło prawdziwą furorę na Berlin Fashion Week! Zobaczsie sami z kim rozmawialiśmy, a kto nosił nasze ubrania podczas największych targów poświęconych etycznej modzie w Europie!

Czytaj więcej... >


Podróżowanie przez ubieranie

Co powoduje, że pociągają nas te fascynujące motywy i wzory, tak różne od europejskich, stonowanych kolorów? Co sprawia, że nie możemy oderwać wzroku od afrykańskich kobiet ubranych od stóp do głów w kolorowe materiały?

Czytaj więcej... >


Mircia - nowa rękodzielniczka z Cabo Verde

Z przyjemnością informujemy, że do grona naszych rękodzielniczek dołączyła Mirica z Wysp Zielonego Przylądka!  "Widzę materiał i od razu wiem co z niego zrobić" śmieje się Mircia. Zobaczcie, co dla nas wyczarowała!

Czytaj więcej... >


To lato należy do mikromodalu!

W naszej letniej kolekcji postawiłyśmy na wiskozę mikromodal, która tworzona jest specjalnie dla KOKOworld w polskiej dziewiarni. Chcecie się dowiedzieć jakie ma właściwości i dlaczego nasza letnia kolekcja opiera się właśnie na tym materiale?

Czytaj więcej... >


Organiczni.eu w KOKOworld

Uwielbiamy gości! W zeszłym tygodniu nasz krakowski sklep odwiedziła Joanna z Oraniczni.eu. Kliknijcie i zobaczcie fotoreportaż z tej wizyty! 

Czytaj więcej... >


Zabierz KOKOworld na wakacje!

Lato, wakacje to chyba ulubiona pora nas wszystkich! Także w tym roku zapraszamy Was do wspólnej zabawy fotograficznej!

Czytaj więcej... >


Dołącz do nas!

KOKOchani, uruchamiamy program wakacyjnych staży dla studentów z Krakowa i z okolic!

Czytaj więcej... >


Organiczna bawełna - idealna na lato!

Nowe produkty z bawełny organicznej już dostępne! A co to oznacza, że bawełna jest organiczna? Przeczytajcie na naszym blogu ;)

Czytaj więcej... >


KOKOfilm na AfryKamerze

Jedną z największych pasji założycielki KOKOword, Agaty Kurek jest filmowanie. Marzenie o profesjonalnej produkcji udało jej się spełnić podczas podróży po Wyspach Zielonego Przylądka!

Czytaj więcej... >


Sesja modowa w obronie zagrożonej natury

Zapraszamy do podziwiania wyjątkowej sesji modowej, która jest naszym niekonwencjonalnym protestem przeciwko zanieczyszczaniu naszej planety i niszczeniu natury!

Czytaj więcej... >


Czerwcowy top 3

Każdy projekt w kolekcji jest dla nas ważny. Niemniej jednak lustrem naszych projektowych sukcesów jesteście Wy - bo to właśnie dla Was projektujemy. Zobaczcie, za jakie produkty wystawiliście nam 5 na świadectwie w czerwcu.

Czytaj więcej... >


Dzień Mamy!

Dziś Dzień Mamy i z tej okazji zaprosiliśmy Was wczoraj do mini-konkursu i zapytaliśmy: "Za co kochacie Wasze mamy?".

Czytaj więcej... >


Nasz Eko-Protest

Wszyscy słyszeliśmy o globalnym ociepleniu i zagrożeniach z nich związanych - topnienie lodowców, stopniowe zalewanie wysp przez wody oceaniczne... Lecz globalne ocieplenie nie dotyczy jedynie egzotycznych wysepek i odległych krajów, ono dotyczy nas wszystkich. Co możemy zrobić? My protestujemy!

Czytaj więcej... >


Ruszyly auckje internetowe jeansowych produktów!

Ruszyły aukcje internetowe wyjątkowych jeansowych produktów! Zobaczcie co uszyliśmy z Waszych starych jeansów! Możesz stać się posiadaczem wyjątkowych rzeczy, i w ten sposób wesprzeć dzieci w Ugandzie! Zapraszamy do licytacji!

Czytaj więcej... >


Znak jakości Trusted Shops

KOKOworld od kilku miesięcy współpracuje z Trusted Shops - organizacją, która dba o ochronę praw klientów. Zakupy z nami jeszcze nigdy nie były tak bezpieczne! Dlaczego - przekonaj się sam ;)

Czytaj więcej... >


Aukcja Charytatywna na rzecz dzieci z Ugandy!

26.04 w BALu odbyła się wyjątkowa aukcja charytatywna. Zobaczcie, jak było i dowiedzcie się jakim wynikiem zakończyła się licytacja :)

Czytaj więcej... >


Wydarzenie Jeans for a better world - tak było!

Nasi rękodzielnicy przez długie miesiące przygotowywali z Waszych jeansów nowe produkty. W końcu przyszedł czas na ich licytację i... wielkie wydarzenie akcji Jeans for a better world. Chcieliśmy w ten sposób Wam podziękować za dotychczasowe wsparcie! Przed Wami relacja z tego niezwykłego wieczoru.

Czytaj więcej... >


Fashion Revolution Week - we are in!

24 kwietnia 2013 roku zawalił się położony w Szabharze, w Bangladeszu, kompleks fabryczny Rana Plaza. W wyniku katastrofy życie straciło 1130 pracowników fabryki. Chcąc upamiętnić ofiary katastrofy, a także zapobiec podobnym wydarzeniom w przyszłości, utworzona została organizacja Fashion Revolution.

Czytaj więcej... >


Jeans for a better world: Szkoła - szkole

Wasz odzew na zbiórkę jeansów przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Szczególnie za serca chwyciło nas to, że do akcji włączyli się uczniowie z wielu szkół. Zobaczcie sami!Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: podróżniczka, autorka, aktywistka Magda Bębenek

"Zaufajcie temu, co nosicie w sercach i dzielcie się swoimi marzeniami i wizjami z innymi" zachęca Magda, kolejna niezwykła bohaterka naszej akcji Zwykłe-Niezwykłe. 

Czytaj więcej... >


Zaczynamy szyć z Waszych jeansów!

Zaczynamy szyć z Waszych starych jeansów. I mamy wsparcie! Zobacz kto z nami szyje :)

Czytaj więcej... >


Dziękujemy za wsparcie akcji Jeans for a better world!

Dziękujemy za wsparcie akcji Jeans for a better world! To dzięki Wam zebraliśmy mnóstwo jeansów, to Wy jesteście siłą napędową akcji!

Czytaj więcej... >


Klungkung - materiał z wyspy Bali

Czytaj więcej... >


Jeans for a better world - pytania i odpowiedzi

Już po raz drugi orgnizujemy akcję Jeans for a better world.  Tym razem naszem celem jest wspieranie uczennic na Wyspach Zielonego Przylądka. Zależy nam na jak największej transparentości aukcji, dlatego postanowiliśmy w jednym miejscu zebrać najważniejze fakty. 

Czytaj więcej... >


Ile potrzeba by pomóc?

Jeansy można też naprawiać, zamiast kupować nowe, albo nawet tworzyć z nich zupełnie nowe produkty i... przy tym wszystkim jeszcze pomagać. I to właśnie robimy w ramach akcji Jeans for a better world.

Czytaj więcej... >


Jeans for a better world!

Czytaj więcej... >


Otwarcie sklepu KOKOworld - dziękujemy!

2 warsztaty, 2 sesje energetycznych dźwięków od Novel & Wilk, kilkadziesiąt sztuk uplecionych bransoletek i pierścionków z naszą rękodzielniczką Maruną, kilkanaście wyćwiczonych pozycji jogi z Kasią, tańce do nocy, ciasta wegańskie i tarty, pyszny humus, kilkadziesiąt kubków kawy Fair Trade, ponad 100 sprzedanych KOKOubrań i ponad 1000 gości przez cały dzień.

Czytaj więcej... >


Dzień Matki - konkurs

W tym roku Dzień Matki świętujemy jeszcze bardziej! Wyślij nam zdjęcie ze swoją mamą i zgarnij bon!

Czytaj więcej... >


Poznaj historię wzoru SUMBA

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: Tancerka Katarzyna Bebiołka

Tancerka i prezeska Fundacji "Ja też tak chcę" namawia: "Ziemskie Dziewczęta , Chłopaki zresztą też! Pamiętajcie! Możemy wszystko, pod jednym warunkiem..." No właśnie, jakim? Zapraszamy do lektury wywiadu z naszą Zwykłą-Niezwykłą Katarzyną Bebiołką!

Czytaj więcej... >


Nowe otwarcie sklepu w Krakowie

Czytaj więcej... >


Kopertówki z Wysp Zielonego Przylądka

Każda podróż to mnie przygoda, okazja do poznania nowych miejsc, spróbowania nowych potraw. Łącząc przyjemne z pożytecznym, staram się mieć także oczy szeroko otwarte i wyszukiwać inspiracji i nowych materiałów do kolekcji. Dzięki temu podczas ostatniego pobytu na Wyspach Zielonego Przylądka poznałam Mircię, wraz z którą opracowałam modele kopertówek.

Czytaj więcej... >


And the winner is...

Czytaj więcej... >


Jak powstaje kolekcja Be My Valentine?

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: pisarka Żanna Słoniowska

"Dziewczyny świata. Najważniejsze to jest być tu i teraz i czerpać siłę z bieżącego momentu, bo przeszłość i przyszłość nie istnieją"  przekonuje laureatka Nagrody Conrada 2016, pisarka Żanna Słoniowska!

Czytaj więcej... >


Rękodzielnicy Jeans for a better world: Magda z Manufaktury Batiku

W zeszłą środę odbyła się licytacja jeansowych produktów akcji Jeans for a better world. Akcja nadal trwa! Posłuchajcie co na jej temat ma do powiedzenia Magda, jedna z rękodzielniczek, która jest autorką przepięknych żółwi - symbolu Wysp Zielonego Przylądka, skąd pochodzą beneficjentki tegorocznej akcji.

Czytaj więcej... >


Konkurs Walentynkowy Be My Valentine!

Walentynki to święto miłości, które kojarzy się z serduszkami w każdej formie. Nam na myśl przychodzą przede wszystkim wykonane z miłością do detalu serca Be My Valentine z batikowych ścinków. Dlatego mamy dla Was wyjątkową akcję!

Czytaj więcej... >


Merino Wool robi prawdziwą furorę!

Zastanawiacie się, dlaczego wełna merynosów jest tak pożądanym materiałem? Spieszymy z odpowiedzią! Oprócz właściwości termoregulacyjnych i odprowadzania wilgoci, wykazuje również właściwości antybakteryjne i samooczyszczające - a to dopiero początek....

Czytaj więcej... >


​Jak powstają nasze projekty?

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: Fotografka i aktywistka Nikko Biernacka

Zwykłe-Niezwykłe to akcja, do której zapraszamy wszystkie kobiety z pasją. Poznajcie jedną z nich - Nikko Biernacką. 

Czytaj więcej... >


Agata na Wyspach Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka to miejsce wyjątkowo bliskie sercu KOKOszek. Agata wróciła właśnie z Mindelo, skąd przywiozła mnóstwo inspiracji, materiałów i....zupełnie nowe produkty!

Czytaj więcej... >


Tak powstała marka KOKOworld

Jedni pakują plecak i wyruszają w podróż swojego życia, inni w domowym zaciszu czytają z zapartym tchem reportaże z końca świata. Wszystkich ich łączy wyobraźnia, ciekawość i pasja. Trzy tematy dzięki którym powstała marka KOKOworld.

Czytaj więcej... >


Piszą o nas za granicą!

Blogerki modowe z Niemiec chwalą KOKOworld! Pojawiliśmy się na zagranicznych blogach zajmujących się tematyką Fair Fashion!

Czytaj więcej... >


KOKOworld w Niemczech!

Po wielu zapytaniach i długim procesie przygotowania stało się! KOKOworld wkracza na rynek niemiecki!


Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: piosenkarka Ewa Novel

"Spełniajcie swoje marzenia i nie poddawajcie się nawet, jeśli po drodze do celu spotkacie wiele przeciwności. My kobiety jesteśmy silne! Nigdy nie jest za późno aby pójść za marzeniami!!!" przekonuje bohaterka akcji Zwykłe-Niezwykłe, Ewa Novel.

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: żeglarka Agnieszka Borowska-Zasada

Pasja i pozytywna energia. Tak w największym skrócie można by opisać Agnieszkę Borowską-Zasadę, bohaterkę naszej akcji Zwykłe-Niezwykłe, do której zapraszamy wszystkie niezwykłe kobiety!

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: tancerka i aktorka Ewa Berguła

Ewa Berguła - kobieta wulkan pozytywnej energii! Nie możemy się z Wam z nią nie podzielić, dlatego zaprosiłyśmy ją do naszej akcji Zwykłe-Niezwykłe. Zapraszamy do energetycznej lektury!

Czytaj więcej... >


Nowy sklep stacjonarny już wkrótce!

Trwa przeprowadzka naszego krakowskiego sklepu do większego lokalu, o postępach będziemy Was informować na bieżąco!

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: instruktorka tańca Kasia Nieużyła

"Jesteś ukochaną córką Boga. Piękną, unikalną, wartościową i pełną potencjału, którym obdarzysz świat. Ufaj i bądź odważna"zachęca Kasia Nieużyła, instruktorka tańca i bohaterka naszej akcji Zwykłe-Niezwykłe. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej... >


​Zwykłe-Niezwykłe: rękodzielniczka Magda Olearczyk z Trashki

"Podążajmy za swoimi marzeniami, wsłuchujmy się w siebie i nie bójmy się zmian:)" - namawia Magda Olearczyk założycielka marki Trashki, kolejna bohaterka naszej akcji Zwykłe-Niezwykłe.

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: joginka Kasia Podgórni

"Nie bójcie się realizować swojej pasji!" przekonuje joginka Kasia Podgórni, kolejna bohaterka naszej serii Zwykłe-Niezwykłe, w ramach której prezentujemy Wam sylwetki wyjątkowych kobiet. Poczytajcie o tym, jak zaczęła się jej przygoda z jogą!

Czytaj więcej... >


Światowy Dzień Fair Trade Day 2016

Oprócz podróży i ciekawości innych kultur idea sprawiedliwego handlu jest jednym z filarów KOKOworld dlatego staramy się być jej ambasadorami kiedykolwiek to możliwe! Zwłaszcza, kiedy możemy połączyć przyjemne z pożytecznym! 

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: rękodzielniczka Monika Lis z Manufaktury Moniki

"Szkoda życia, żeby mieć tylko jedną pasję! " mówi Monika. Z przyjemnością przedstawiamy kolejną odsłonę naszego projektu "ZWYKŁE - NIEZWYKŁE". Zapraszamy do niego wspaniałe kobiety, które poza zwyczajną codziennością, obowiązkami i życiem w biegu, znajdują czas, aby spełniać swoje marzenia, dążyć do wyznaczonych przez siebie celów, uszczęśliwiać siebie, ale również ludzi wokół siebie - a to wszystko i jeszcze więcej, składa się na Ich NIEZWYKŁOŚĆ.

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: architektka Maria Rauch

"Hej dziewczyny, z waszym domem czy mieszkaniem jest dokładnie tak jak z ubieraniem się. Projekt to pomysł. I możesz go przymierzyć. Tak jak przymierzasz sukienkę, żeby sprawdzić „czy jest ci w niej do twarzy”. Życie w katalogu jest płaskie, jak kartki papieru" mówi Maria Rauch, kolejna bohaterka naszego projektu Zwykłe-Niezwykłe!

Czytaj więcej... >


Smaki i Kolory Afryki

Dla nas, KOKOworld, wszystko zaczęło się w Afryce. Dlatego też z wielkim entuzjazmem angażujemy się w inicjatywy promujące afrykańską kulturę. I z tego też powody nie zabrało nas podczas festiwalu kina afrykańskiego AfryKamera 2016.

Czytaj więcej... >


Zwykłe-Niezwykłe: Anestezjolożka Katarzyna Czech

Wokół nas jest całe mnóstwo wyjątkowych dziewczyn.  Dlatego też postanowiłyśmy zadedykować im nasz projekt, który nazwałyśmy "Zwykłe-Niezwykłe". Z przyjemnością i niezwykłą dumą zapraszamy do wywiadu z pierwszą bohaterką akcji - Katarzyną Czech, anestezjolożką, tancerką tanga i... można by wiele jeszcze wymieniać! Przeczytajcie sami!

Czytaj więcej... >


Warsztaty batików w przedszkolu

Nasza podróż do Indonezji była na wskroś owocna. Nie tylko przywiozłyśmy z niej kontakty i materiały batikowe, dzięki którym stworzyliśmy kolekcję Batik Indonesia, ale także garść inspiracji, które wykroczyły poza nasze kolekcje! Zobaczcie efekty naszych warsztatów "batików" w przedszkolu! 

Czytaj więcej... >


Cabo Verde Festival

KOKOchamy podróżować, także wtedy, kiedy niekoniecznie to oznacza pakowanie plecaka sensu strico! Dlatego tym chętniej daliśmy się zaprosić do pomocy przy organizacji podróży na Wyspy Zielonego Przylądka bez opuszczania Krakowa.

Czytaj więcej... >


Akcja Cabo Verde

Jako KOKOworld chętnie angażujemy się w akcje społeczne, zwłaszcza w te, które bliskie są naszemu sercu. Dlatego kiedy jedna z naszych KOKOszek, przed swoją podróżą na Wyspy Zielonego Przylądka, rzuciła pomysł, by zorganizować zbiórkę materiałów szkolnych dla lokalnych dzieciaków, nie zawahaliśmy się!

Czytaj więcej... >