Fair Trade Film Festival

Wierzymy, że jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów, stąd tym większe nasze zamiłowanie do fotografii i filmu. Dlatego też z wielkim entuzjazmem, przyjęliśmy zaproszenie na festiwal filmów o tematyce Fair Trade.

Fair Trade Film Festiwal odbędzie się w aż trzech miastach w Polsce – w Krakowie w dniach 14-15 listopada, w ramach Festiwalu Filmowego „Open Eyes to Fair Trade”, w Warszawie i we Wrocławiu  w dniach 18-19 listopada.Od Mauritiusa przez Polskę po Ekwador – Fair Trade Film Festival zabierze widzów w podróż dookoła świata. Motywem przewodnim festiwalu są alternatywne modele gospodarcze, jak Sprawiedliwy Handel czy ekonomia społeczna i solidarna. Festiwal będzie niebywała okazją, aby na ekranie zobaczyć inicjatywy wspierające Fair Trade i producentów z krajów globalnego Południa czy też filmy poruszające tematy zmian klimatu, ochrony środowiska oraz sytuacji kobiet w miejscach uprawy kawy i kakao w różnych krajach Ameryki Łacińskiej i Afryki, odpowiedzialnej konsumpcji i współpracy rozwojowej. Oprócz projekcji filmowych organizatorzy przewidują w programie wiele dyskusji i debat.

Jeśli chodzi zaś o udział KOKOworld w Festiwalu, to tak naprawdę nasz entuzjazm jest podwójny – jako widzowie nie możemy się już doczekać prezentowanych na nim filmów. Ale przede wszystkim, niecierpliwimy się na pokazanie Wam naszych produkcji, zwłaszcza, że przygotowaliśmy dla Was zupełnie coś nowego!xtagstartz/p