Fairtrade`owy Listopad w KOKOworld

Nieubłaganymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi, świąteczne wyprzedaże i mega obniżki, którymi będzie nas kusiło wiele sklepów nakręcając spiralę konsumpcjonizmu. Dla nas w KOKOworld natomiast jest to czas, kiedy tym bardziej skupiamy się na tym, co dla nas najważniejsze – uczciwych zasadach współpracy z naszymi rękodzielnikami i promowaniu szacunku dla różnych kultur, drugiego człowieka i jego pracy.

Czas ten zbiega się także z wieloma ogólnopolskimi i ogólnoeuropejskimi inicjatywami wspierającymi ideę fair trade i edukacji globalnej, w których nie mogło nas zabraknąć! Dlatego w listopadzie, zamiast oszałamiających wyprzedaży, mamy dla Was oszałamiające wydarzenia! Panie i Panowie, zapraszamy na Fairtrade`owy Listopad w KOKOworld!


II edycja Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy

Gdzie: ICE Kraków Congress Centre, ul. Marii Konopnickiej 17

Kiedy: 14-15 listopada 2017

OEES to wyjątkowy kongres, podczas którego zagadnienia współczesnej ekonomii rozpatrywane są interdyscyplinarnie. OEES 2017 to dwa dni intensywnych dyskusji między wybitnymi przedstawicielami świata polityki, biznesu, administracji publicznej oraz kultury, a także sesje inspiracyjne, slam battles, intellectual speed dating, wystawy i koncerty. W tym roku organizatorzy Open Eyes szczególną uwagę poświęcili tematowi Sprawiedliwego Handlu i między innymi dlatego nie może nas tam zabraknąć. 

Założycielka KOKOworld, Agata Kurek została zaproszona do wzięcia udziału w wydarzeniu i będzie miała okazję porozmawiać z takimi osobami jak Dario Soto Abril, prezes Fair Trade International czy Katarzyna Dulko-Gaszyna z Ikeii. To dla nas wielkie wyróżnienie znaleźć się w gronie tak znakomitych postaci! Zaznaczymy także swoją obecność poprzez.... teraz tego nie zdradzimy, ale podpowiemy, że wystarczy będzie tylko spojrzeć na inicjatora i prowadzącego OEES, Mateusza Zmyślonego.

Program OEES znajdziecie tutaj.
Festiwal Filmowy Open Eyes to Fair Trade

Kraków 14-15 listopada, 14.00-20.00, Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28 

Warszawa 18–19 listopada, 16:00-21:00, Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki 

Wrocław 18–19 listopada, 17:00-22:30, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a 


KOKOworld KOKOcha kino! I to nie tylko oglądać, ale także i tworzyć! Dlatego bez wahania przyjęliśmy zaproszenie do udziału w Festiwalu Filmowym Open Eyes to Fair Trade, na którym wyświetlane będą produkcje filmowe nawiązujące do tematyki Fair Trade. Festiwal, który odbędzie się w trzech miastach – w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu będzie niepowtarzalna szansą zobaczenia wielu filmów na temat ekonomii społecznej i solidarnej, w tym aż dwóch naszych produkcji - „Biżuteria z rybich łuseki” z udziałem naszej rękodzielniczki z Wysp Zielonego Przylądka, Ronise oraz absolutna prapremiera - „Tkaniny woskiem pisane”, który nakręciliśmy w Indonezji wraz z naszym rękodzielnikiem Kisherrym! Nie może Was zabraknąć!

Program Festiwalu znajdziecie tutaj.Tydzień Edukacji Globalnej

Od kilku lat uczestniczymy w wydarzeniach organizowanych w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. W tym roku TEG organizowany jest w dniach 18-26 listopada pod hasłem "Przyszłość świata zależy od nas". A my nie tylko w nim uczestniczymy, ale  postanowiliśmy pójść o krok dalej i wzięliśmy inicjatywę w swoje ręce i przygotowaliśmy dla Was wiele niespodzianek!


#myfairtrade - cykl wywiadów

Gdzie: https://www.kokoworld.pl/blog/fair-trade

Kiedy: 18-26 listopada 2017

W Tygodniu Edukacji Globalnej zapraszamy do lektury cyklu mini-wywiadów, promujących ideę fair trade i zrównoważonej mody. O odpowiedzi na 5 krótkich pytań związanych z tematem poprosiliśmy zarówno blogerki, projektantki jak i aktywistów, jak i inne osoby.  Chcemy tym samym pokazać różne opinie i pomysły na to, jak można ubierać i zachowywać się „fair”. Wszystkie wywiady otagowane zostaną #myfairtrade, a do tej zabawy zaprosimy wkrótce także i Was!Warm Friday - podziel się ciepłem!


Gdzie: KOKOworld, ul. Starowiślna 19, Kraków

Kiedy: 20-25 listopada

Wierzymy, że dobro powraca, dlatego tego dnia, zamiast to kupowania, zachęcamy wszystkich do dzielenia się tym, co już mamy. Wraz z Zupą na Plantach i Żywą Pracownią zapraszamy do oddania ciepłej odzieży dla bezdomnych. Sportową odzież zimowa - kurtki, polary oraz buty przynosić będzie można przez cały tydzień, od poniedziałku 20 listopada do soboty, 25 listopada do naszego sklepu w Krakowie.


"UBIERAJ SIĘ FAIR - porozmawiajmy o etycznej modzie" - debata 


Gdzie: KOKOworld, ul. Starowiślna 19, Kraków

Kiedy: 25 listopada 2017, 18:00

W sobotę, 25 listopada o godzinie 18 zapraszamy Was do naszego krakowskiego sklepu KOKOworld by wziąć udział w debacie "UBIERAJ SIĘ FAIR - porozmawiajmy o etycznej modzie". Spotkaniem, w którym udział wezmą Maria Huma z Kupuj Odpowiedzialnie i Joanna Baranowska z Organiczni.eu, chcemy zachęcić Krakowian do dyskusji na temat odpowiedzialnych społecznie zachowań konsumpcyjnych i o tym jak drobnymi krokami możemy zmieniać otaczający nas świat.