KOKOworld w 2017

Jak zawsze początek Nowego Roku sprzyja bilansom roku poprzedniego. I o takie podsumowanie pokusiliśmy się i my. 2017 zaczęliśmy od remontu i otwarcia sklepu w Krakowie w nowej odsłonie i zdaje się, że była to bardzo dobra wróżba – 2017 dla nas, KOKOworld był rokiem ważnym i wyjątkowym, chyba nawet możemy powiedzieć, że przełomowym! 

Nie tylko zanotowaliśmy dwa razy większą sprzedaż niż w 2016 roku, ale podwoił się także nasz zespół! Na pewno te bardzo pozytywne zmiany nie byłby możliwe bez Was, naszych klientów i za zaufanie i wspieranie naszej marki bardzo dziękujemy! Liczby mówią same za siebie, ale postanowiliśmy pomyszkować trochę i zobaczyć co istotnego wydarzyło się w 2017. Dlatego zrobiliśmy małą sondę i popytaliśmy nas samych, ekipę KOKOworld, co ważnego przyniósł nam 2017. Zobaczcie, co z tego wyszło!
Oj działo się, oj działo!

2017 obfitował w wydarzenia! Nie tylko wzięliśmy udział w Open Eyes Economy Summit promującym społecznie odpowiedzialną gospodarkę, ale przede wszystkim dużo się działo w naszym sklepie na Starowiślnej w Krakowie. Zresztą tak też projektowaliśmy nową przestrzeń, aby było w niej miejsce na różnego typu wydarzenia. I tak w 2017 zamieniła się ona w miejsce podróżniczych opowieści, między innymi z Wysp Zielonego Przylądka, Iranui Karaibów. Była też miejscem debaty o odpowiedzialnej modzie podczas zrealizowanego przez nas Tygodnia Edukacji Globalnej, a także salą do jogi i salą kinową! A propos kina....Spełnione marzenie!

Filmowanie od zawsze bliskie jest naszemu KOKOsercu i jedną z pasji między innymi Agaty, założycielki KOKOworld. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że 2017 był dla nas bardzo filmowy i udało nam się spełnić nasze marzenie o własnym filmie, a właściwie filmach! Światło dziennie ujrzały nasze dokument nakręcony na Wyspach Zielonego Przylądka o naszej rękodzielniczce Ronise „Biżuteria z rybich łusek”, który dodatkowo miał swoją premierę na największym w Europie Środkowej Festiwalu Filmów Afrykańskich – Afrykamera! Z kamerą pojechaliśmy też odwiedzić naszego rękodzielnika Abu w Senegalu. W drugiej połowie roku skończyliśmy film nakręcony w Indonezji, który przedstawia proces powstawania kawung, wyjątkowego batikowego wzoru - „Tkaniny woskiem pisane”. Oba filmy pojawiły się na Fair Trade Film Festival, który odbywał się aż w trzech miastach – Kraków, Warszawa i Wrocław. Możemy zdradzić, że jeszcze nie raz od nas w tej kwestii zobaczycie!3, 2, 1....akcja!

Tak jak w poprzednich latach, tak i w 2017 angażowaliśmy się w akcje społeczne i niewątpliwie najważniejszą z nich była „Jeans for a better world” w ramach której zebrane od Was jeansy nasi rękodzielnicy zrecyklingowali na wyjątkowe produkty, a dochody z ich sprzedaży przekazane zostały na edukację podopiecznych fundacji Windows of Life w Ugandzie. Było to dla nas duże, rozłożone w czasie przez pół roku, przedsięwzięcie, do którego sukcesu każdy dołożył swoją cegiełkę! W listopadzie zaś w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej zorganizowaliśmy akcję #myfairtrade, w ramach której osoby z różnych branży podzieliły się z nami swoimi receptami na odpowiedzialną modę. Istna skarbnica pomysłów i dobrej energii!Targi i niemiecki rynek

2017 był dla nas także ważny ze względu na to, że zwiększyliśmy naszą obecność na innych rynkach, zwłaszcza niemieckim. Nie tylko zanotowaliśmy pozytywne przyjęcie w niemieckich mediach i u niemieckich konsumentów, ale także pojawiliśmy się na Berlin Fashion Week. Ta dość spontaniczna wizyta okazała się pełnym sukcesem. Nie dość, że zrobiliśmy furorę wśród blogerek, to jeszcze nawiązaliśmy mnóstwo kontaktów i zebraliśmy całą masę inspiracji!Nowości, nowości i jeszcze raz nowości

2017 rok przyniósł nam deszcz pomysłów i nowych projektów. Jednym słowem, dużo się działo! Przede wszystkim zaczęliśmy projektować i produkować tkanin według autorskich projektów KOKOworld przy współpracy z młodym artystą Dawidem Polonym! Pojawiły się one na bluzach i w sukienkach Underworld a także na zupełnie nowych dla nas skarpetkach! Oprócz tego poszerzyliśmy nasze projekty o dwie nowe kolekcje KOKOhome, a wśród nich na przykład wyjątkowe poduszki), KOKOmenoraz KOKOkids, w których wyjątkowo ukochaliśmy recyklingowe, batikowe maskotki!A co polubili nasi klienci?

Nieustannie dużą popularnością cieszy się kolekcja Be My Valentineoraz tuniki Tube. Latem absolutnym hitem oprócz zestawów bluzek i spódnic Tulip, była batikowa spódnica High Africa Hibiskus, rozeszła się nim się obejrzeliśmy. Wasze serca i szafy podbiły także spodnie Button i Knot It, sukienki Carousel i kurtki-parki Kawung. Jesienią zaś jak ciepłe bułeczki sprzedawały się bluzy Chillin, bluza z kapturem Marakuja, Avocado i ich siostryw innych kolorach oraz skarpetki. Zaś w ostatnich dniach 2017 zakochaliście się w sukienkach Tango, mamy nadzieję, że sprawdziły się podczas sylwestrowych tańców.

A dla Was, co było hitem 2017 w KOKOworld? Zapraszamy do komentowania!