Rękodzielnicy Jeans for a better world: Magda z Trashki

Wysyłacie nam Wasze stare niepotrzebne jeansy. My przerabiamy je na nowe, oryginalne produkty, a dzięki ich sprzedaży wspieramy edukację dzieci i młodzieży. W 2017 roku dzięki Waszemu zaangażowaniu ufundowaliśmy 15 stypendiów podopiecznym domu dziecka w Ugandzie. W tej edycji Jeans for a better world wspieramy uczennice z Wysp Zielonego Przylądka. Wasz odzew był tak oszałamiający, że przedłużyliśmy zbiórkę jeansów do 28 lutego. Ta inicjatywa nie mogłaby się zadziać, gdyby nie Wy, i gdyby nie nasi rękodzielnicy! Poznajcie ich!   

Między jeansowymi ścinkami i banerami reklamowymi, podpytaliśmy zatem Magdalenę Olearczyk z Trashek, jedną z rękodzielniczek zaangażowaną w akcję, o jej przygodę z Jeans for a better world.

KOKOworld: Opowiedz w kilku słowach o Trashkach.

Magda: Trashki to krakowska marka, którą prowadzę od 8 lat. Zajmujemy się upcyclingiem, szyciem toreb i innych akcesoriów z materiałów pochodzących z odzysku: banerów reklamowych, dętek rowerowych, flag, poduszek i wszelkich odzyskanych tekstyliów, w których widzimy potencjał.

KOKOworld: Co skłoniło Cię, żeby zaangażować się w akcję Jeans for a better world?

Magda: W akcji Jeans for a better world biorę udział po raz drugi. To świetna inicjatywa, dająca pod różnymi względami do myślenia o świecie, o konsumpcji i o nierównościach społecznych. KOKOworld jest naszą zaprzyjaźnioną marką i w wielu punktach nasze spojrzenia na powyższe kwestie są zbieżne. Dlatego bardzo się cieszę, że ponownie nas zaprosiliście do współpracy. Przerabianie starych jeansów na nowe pomysły jest oczywiście upcyclingiem, czyli dokładnie tym, czym się zajmujemy, choć na co dzień pracujemy z innymi materiałami. Ta współpraca jest także dla nas cenna, bo wychodzimy  poza krąg naszych własnych, trashkowych, spraw. Dzielimy się pomysłami, czasem, energią, szyjemy produkty, które, mamy nadzieję, pomogą uzbierać pieniądze na edukacyjne cele młodych dziewcząt z odległego Przylądka. Praca nad projektami daje nam dużo radości, zwłaszcza, że czas spędzony nad ich przygotowaniem to także okazja do rozmów, spotkań, wzajemnych inspiracji i wyzwań. Lubimy takie akcje:)

KOKOworld: Jakie produkty przygotowujesz?

Magda: Przygotowuję plecaki inspirowane workiem żeglarskim i pufę - to projekty nad którymi pracuję razem z Jolą Florczyk. Być może uda się przygotować coś jeszcze, ale niech to będzie niespodzianka. Pomysłów jest mnóstwo, a wszystkie je uszyjemy w pracowni Trashki.

KOKOworld: Chciałabyś może przekazać uczennicom z Wysp Zielonego Przylądka, beneficjentkom tegorocznej akcji, jakąś wiadomość?

Magda: Dziewczyny, trzymam za Was kciuki!!!

Czytaj więcej o akcji Jeans for a better world