Światowy Dzień Fair Trade Day 2016

Oprócz podróży i ciekawości innych kultur idea sprawiedliwego handlu jest jednym z filarów KOKOworld dlatego staramy się być jej ambasadorami kiedykolwiek to możliwe! Zwłaszcza, kiedy możemy połączyć przyjemne z pożytecznym! 


Dlatego kiedy dowiedzieliśmy się o inicjatywie World Fairtrade Challenge, która polegała zmobilizowaniu jak największej grupy osób do wypicia filiżanki kawy z certyfikatem Fairtrade, by w ten sposób zademonstrować gotowość pomocy drobnym rolnikom z globalnego Południa, postanowiliśmy podjąć wyzwanie! 


Wraz z Fundacją Koalicja Sprawiedliwego Handlu przystąpiliśmy do akcji i w sobotę, 14 maja, czekaliśmy w KOKOworld na Starowiślnej 19 w Krakowie na wszystkich kawoszy z filiżankami pysznej kawy! Mimo niepogody humory jak i frekwencja dopisała, zaserwowaliśmy ponad 100 filiżanek kawy! A popołudniu w ramach Majówki Fairtrade spotkaliśmy się w BALu na krakowskim Zabłociu by wziąć udział w panelu poświęconym łańcuchowi dostaw i obejrzeć film dokumentalny „Bananas”.

Bez wątpienia była to jedna ze smaczniejszych akcji fair trade, jakie zorganizowaliśmy i z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych!