Z wizytą w naszym indonezyjskim warsztacie

Jill i Luke, amerykańscy bloggerzy odpowiedzialnej mody z Sutton and Grove, odwiedzili naszego indonezyjskiego rękodzielnika Kis Herrego w Jogjakarcie. Zobaczcie, co nam podesłali!

Nasza znajomość z Jill i Luke zaczęła się listopadzie ubiegłego roku. Wtedy to podczas ich wizyty w Krakowie odwiedzili nasz sklep. Jill od razu przypadła do gustu nasza spódnica Rang Rang, wykonana z indonezyjskiego batiku. I tak od słowa do słowa, okazało się, JIll i Luke mają zaplanowaną podróż do Indonezji. Kiedy opowiedzieliśmy im o naszym rękodzielniku Kis Herrym i jego warsztacie od razu zaproponowali, by go odwiedzić! A my z przyjemnością ich skontaktowaliśmy. Zobaczcie jakie wrażenia przywieźli z tej wizyty! 


Jill i Luke z wizytą w Krakowie w listopadzie 2017.
Jill i Luke z wizytą w Krakowie w listopadzie 2017.

Kiedy  po raz pierwszy weszliśmy do warsztatu Kis Herrego i zobaczyliśmy jego współpracowników przy pracy poczuliśmy się jak na lekcji sztuki! Każdy z nich sprawiał wrażenie, jakby był „w swoim świecie”, skupiony na swojej pracy. Skupiony, a jednocześnie szczęśliwy, w pełni oddany temu co robi i czerpiący z tego radość. Kis oprowadził nas po warsztacie i przedstawił swojej ekipie. Wytłumaczył nam także jak krok po kroku powstaje batik. Dowiedzieliśmy się także, że każdy pracownik odpowiedzialny jest za dany etap produkcji, w którym może wykorzystywać swoje wyjątkowe umiejętności. Sprawiło im wiele frajdy pokazanie nam swojej pracy! Zobaczyliśmy na własne oczy jak wyspecjalizowanym procesem jest produkcja batików i jakiej kreatywności i umiejętności wymaga! Kis Herrego i jego ekipy zaimponowali mam także atmosferą, jaką tworzą w swoim warsztacie – radość i kreatywność unosi się w nim w powietrzu!

Jill + Luke, Sutton and Grove