Zwykłe-Niezwykłe: instruktorka tańca Kasia Nieużyła

"Jesteś ukochaną córką Boga. Piękną, unikalną, wartościową i pełną potencjału, którym obdarzysz świat. Ufaj i bądź odważna"zachęca Kasia Nieużyła, instruktorka tańca i bohaterka naszej akcji Zwykłe-Niezwykłe. Zapraszamy do lektury!

KOKOworld: Czym się zajmujesz na co dzień?

Kasia: Zawodowo pracuję twórczo z ludźmi – uczę tańca, świadomości ciała, tańczę i oprowadzam turystów po Krakowie. Mam to szczęście, że lubię swoją pracę, jest ciekawa, rozwojowa, więc moja codzienność jest dobrą codziennością. W Krakowie uczę w Kontakt Przestrzeń Ruchu i Tańca a w Jaworznie w Teatrze Sztuk. 

KOKOworld: Co daje Ci siłę, co Cię nakręca?

Kasia: Prawdziwe i życiodajne relacje z ludźmi, modlitwa, podróże, różnorodność, ruch. Dobro i piękno mnie nakręca, to które jest w drugim człowieku, które ja sama mogę dać światu, albo które dostaję. 

KOKOworld: Jaka jest Twoja największa pasja i jak się zaczęła?

Kasia: Taniec. Od dziecka uwielbiałam tańczyć, zawsze chciałam zostać tancerką. Zaczęłam w wieku 10 lat, ale po maturze miałam kilkuletnią przerwę. Marzenia o tańczeniu odłożyłam do szuflady „dla marzycieli” i wzięłam się za solidne studia językowe. Moja przyjaciółka zobaczyła plakat o naborze do studium instruktorskiego i kazała mi pójść na przesłuchanie , sama bym nie poszła bo myślałam, że po takiej przerwie kompletnie się nie nadaję. W trakcie kursu dostałam pracę, zaczęłam się szkolić w kraju i za granicą i tak naprawdę odnalazłam swoją tożsamość. W tańcu czuję się piękna i wolna. Za każdym razem kiedy puszczam muzykę, staję na sali w dresie albo na scenie, dzieje się coś magicznego...

KOKOworld: Co sprawiło, że właśnie koszula Flower Power i sukienka Maxi Strawberry jest Twoją ulubioną?

Kasia: Koszula Flower Power w kwiaty – czuję się w niej jak przy porannej kawie na białym fotelu w ogrodzie. Albo jakbym właśnie wyszła spod prysznica, czysta, świeża i spokojna. Kojarzy mi się z wypoczynkiem, kobiecym ciepłem, macierzyństwem.
Czerwona sukienka Maxi  Strawberry – Włochy, dobre jedzenie, randka, ciepły letni wieczór. Czuję się w niej bardzo kobieca, zmysłowa i elegancka, ale jak tylko założę do niej adidasy i bluzę, nabiera miejskiego „casual” stylu. Lubię takie ubrania – proste , na których można grać dodatkami i zmieniać ich charakter.

KOKOworld: Absolutne no-go w Twojej szafie?

Kasia: Nie lubię byle jakich materiałów i „naciapanych” wzorów. Nigdy świadomie nie wyszłabym w skarpetach do japonek (śmiech). 

KOKOworld: Jeśli mogłabyś wysłać w eter wiadomość do wszystkich dziewczyn świata, co byś im powiedziała?

Jesteś ukochaną córką Boga. Piękną, unikalną, wartościową i pełną potencjału, którym obdarzysz świat. Ufaj i bądź odważna.