Zwykłe-Niezwykłe: podróżniczka, autorka, aktywistka Magda Bębenek

"Zaufajcie temu, co nosicie w sercach i dzielcie się swoimi marzeniami i wizjami z innymi" zachęca Magda, kolejna niezwykła bohaterka naszej akcji Zwykłe-Niezwykłe. Zapraszamy do lektury i ostrzegamy, będzie energetycznie! 

KOKOworld: Czym się zajmujesz na co dzień?

Magda: Zaczynam organizować projekt Siedem Pokoleń , który skupiony jest na promowaniu szeroko rozumianej idei zaangażowania ekologicznego, społecznego i politycznego. Tworzę treści, edukuję się, szukam mecenasów swoich przyszłych działań oraz prowadzę Wędrujące warsztaty dla kobiet w kręgu Siedmiu Pokoleń, w trakcie których przyglądamy się temu, co dla nas najważniejsze oraz szukamy sposobów na to, by wspierać wizję świata, jaki chcemy po sobie zostawić naszym dzieciom i wnukom.


KOKOworld: Co daje Ci siłę, co Cię nakręca?

Magda: Obecnie jest to wizja tego, jak wielka jest potrzeba zmiany kierunku, w którym kolektywnie zmierzamy i, co ważniejsze, poczucie, że mamy wszystko, czego potrzebujemy, żeby tej zmiany dokonać. Główna przeszkoda w tym, że karmione i karmieni jesteśmy historiami, które wyrabiają w nas poczucie braku sprawczości, bezsilności i bezradności, bo chęci, energię, talenty, technologie i rozwiązania potrzebne do wprowadzenie zmian w życie już mamy! Pora więc zacząć dzielić się nowymi historiami i odzyskać nasze poczucie wpływu na rzeczywistość, w której żyjemy. Nakręca mnie możliwość towarzyszenia kobietom we wspólnym śnieniu snów dla świata, w którym chcemy żyć oraz tworzenia przestrzeni do tego, by odnajdywać odwagę do urzeczywistniania tych snów.


KOKOworld: Jaka jest Twoja największa pasja i jak się zaczęła?

Magda: Na przestrzeni lat pasjonowały i zajmowały mnie różne rzeczy: taniec, nauka języków obcych, podróże. Od czasu wydania moich książek dołączyło do nich prowadzenie spotkań i warsztatów dla kobiet, a od czasu kilkumiesięcznego pobytu na Hawajach, szerzenie treści dotyczących zaangażowania społecznego i potrzeby ochrony środowiska oraz dzielenie się tym, czego nauczyłam się w trakcie swojego pobytu na Big Island.


KOKOworld: Co sprawiło, że właśnie KOKO sweter Merino i szal są Twoimi ulubionymi?

Magda: Zarówno w szalu, jak i w swetrze, zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Dokładnie o takich wzorach i kolorach marzyłam, więc gdy zobaczyłam je w Waszym sklepie, a później przyodziałam się w nie do naszej sesji zdjęciowej, nie było mowy, żebym bez nich wyjechała z Krakowa. Bardzo rzadko chodzę na zakupy, a jeszcze rzadziej trafiam na firmy odzieżowe, które chcę i mogę wspierać z czystym sumieniem, więc odkrycie KOKOworld było dla mnie strzałem w dziesiątkę. Wiem, że przy kolejnej wizycie zaopatrzę się jeszcze w sukienkę Circle kobaltową.


KOKOworld: Absolutne no-go w Twojej szafie?

Magda: Zgadzam się z Nikko Biernacką: garsonki!


KOKOworld: Jeśli mogłabyś wysłać w eter wiadomość do wszystkich dziewczyn świata, co byś im powiedziała?

Magda: Nie bójcie się odczuwać i mówić o bólu, samotności, gniewie, smutku. Bardzo często to właśnie te emocje wskazują nam to, co dla nas najważniejsze – nasze wartości, niespełnione potrzeby, niezaspokojone tęsknoty. Zaufajcie temu, co nosicie w sercach i dzielcie się swoimi marzeniami i wizjami z innymi.Zobacz wszystkie artykuły z naszej serii Zwykłe-Niezwykłe.


Produkty wykorzystane w sesji: