Zwykłe-Niezwykłe: żeglarka Agnieszka Borowska-Zasada

Pasja i pozytywna energia. Tak w największym skrócie można by opisać Agnieszkę Borowską-Zasadę, bohaterkę naszej akcji Zwykłe-Niezwykłe, do której zapraszamy wszystkie niezwykłe kobiety!

KOKOworld: Czym się zajmujesz na co dzień?

Agnieszka: Prowadzę wraz z mężem firmę informatyczną EmpreSoft. Nie, nie siedzimy w oszklonym biurowcu i nie, nie chodzimy w mundurkach. Chociaż czasami musimy (śmiech). I nie jest to krytyka tych, którzy lubią inaczej. Obok zlecanych nam projektów realizujemy nasze własne pomysły. Właśnie wypuszczamy na rynek aplikację Sauki Worktime (www.WorkTime.pl) do mierzenia czasu poświęconego na projekty i w ogóle na pracę – żeby się za bardzo nie zapędzić w pracy! Część naszych autorskich projektów to systemy, które wyrosły z hobby jakim jest żeglarstwo, a raczej jachting.

KOKOworld: Co daje Ci siłę, co Cię nakręca?

Agnieszka: Słońce i Woda , Uśmiech, Muzyka, Kontrasty, Prostota. Myśli o kolejnej wyprawie jachtem oraz ciągłe odkrywanie siebie poprzez słuchanie i przebywanie z innymi ludźmi, poznawanie innych kultur.... Aha, zapomniałabym (śmiech). Nutka kobiecości - koniecznie czerwone albo niebieskie (marine blue) pazury stóp!

KOKOworld: Jaka jest Twoja największa pasja i jak się zaczęła?

Agnieszka: EasyYachting ! Jak się zaczęło? Podróż poślubna małym jednokadłubowym jachtem. Wyłożyłam się na dziobie i jak dziś pamiętam głośno wypowiedziane słowa do męża: „Stachu, ale luksus”. Potem to już jak magnes, który przyciąga. Aż do momentu, kiedy życie trochę pokuło i trzeba było podejmować nowe decyzje. Odważaliśmy się oderwać od wszystkiego i zaczęła się nasza podróż życia - katamaranem żaglowym z Hiszpanii przez Gibraltar, Maderę, Wyspy Kanaryjskie, Cabo Verde i przez ocean aż na Karaiby. Potem już nie chcieliśmy stamtąd wracać. To taka „Aqua turystyka”. Spokojne żeglowanie, poznawanie wysp, ludzi, przyrody a potem ogromna chęć dzielenia się tym z innymi. Tego się nie da opisać, ale Ci, którzy przeżyli to razem z nami dokładnie wiedzą co czuję.

Od tamtego czasu widzę świat inaczej, a przede wszystkim siebie inaczej. Wyobraź sobie, że nie mieszkasz na lądzie tylko na wodzie. Jesteś na jachcie, który ma swoje ograniczenia i dostrzegasz, że nie potrzebujesz nic więcej. Kotwiczysz w piaszczystej zatoczce, wstajesz rano i plum do wody. Ląd i to co się na nim dzieje wydaje się tak odległe. Potrafisz się odciąć od wszystkiego, naładować akumulatory. Nauczysz się słuchać innych i dojdziesz do wniosku (jak jeszcze do tego nie doszliście), że nie jesteśmy pępkiem tego świata. A tym, którzy borykają się z problemami polecam pływanie z żółwiami – terapia niezastąpiona (nabędziesz zdrowego dystansu do siebie, innych i wszystkiego co Cię otacza). Zresztą kto chce z nami popływać zawsze może zerknąć na www.easyyachting.pl

KOKOworld: Co sprawiło, że właśnie bluzka Africa in Your Pocket i bluzo - tunika Hoodie Dragon Fruit są Twoimi ulubionymi KOKOciuchami?

Agnieszka: Nie ma rzeczy w KOKO World, której bym nie założyła. Patrzę na nie i widzę siebie: kolory i wzory odzwierciedlają moją duszę i mój charakter. Zbliżają mnie do klimatów, które kocham, czuję tą muzykę, zapach lasu deszczowego, morza i owoców. Zakładam na siebie energię, która wyzwala ogromną chęć do działania tu i teraz. Kolory i wzory powodują, że nie potrzebne są już żadne dodatki. 

Bluzka Africa in Your Pocket - wydobywa moją dziecięcą radość. Bo przecież zachowanie w sobie dziecięcej naturalności nie wyklucza się z dojrzałością potrzebną do działania w dzisiejszym świecie.

Bluzo - tunika Hoodie Dragon Fruit - głębia morska (ciepłego morza) a wokół szyi rafa koralowa …

KOKOworld: Absolutne no-go w Twojej szafie? 

Agnieszka: Rozkloszowana piankowa spódniczka czy sukienka, torebki na łańcuszku. Moda i trendy nie mają dla mnie znaczenia. Albo się w czymś dobrze czuję i przede wszystkim podobam się sobie albo …. (każdy może tu sobie coś dopowiedzieć ;-)

KOKOworld: Jeśli mogłabyś wysłać w eter wiadomość do wszystkich dziewczyn świata, co byś im powiedziała?

Agnieszka: Jesteś silniejsza niż myślisz. Ale nie wystarczy tylko czytać mądre książki albo słuchać mądrych ludzi. Ta mądrość będzie dopiero Twoją mądrością jak przełożysz ją na działanie. I oczywiście, gdy czegoś pragniesz upewnij się, że to jest Twoje pragnienie.

Tylko nie zapominaj: Rush slowly!

I na koniec wszystkim dedykuję utwór Etany – Beautiful Day.


Produkty wykorzystane w sesji: