Zwykły-Niezwykły Dzień Kobiet

8 marca. Ta data zajmuje wyjątkowe miejsce chyba w każdym kalendarzu. Ale w tym roku była ona dla nas szczególna nie tylko ze względu na Dzień Kobiet. Bowiem właśnie na ten dzień przypadł wernisaż wystawy projektu Zwykłe-Niezwykłe.

Dzień kobiet. Czyż mógłby być lepszy dzień, aby właśnie wtedy zebrać się w gronie wyjątkowych kobiet, by podziękować im za udział w wyjątkowo kobiecym projekcie? Chyba nie. I uwierzcie nam, że jakoś szczególnie tego nie planowaliśmy. Po prostu jakoś tak magicznie wypadło. 

To właśnie w ubiegły czwartek spotkaliśmy się z bohaterkami trwającego dwa lata projektu Zwykłe-Niezwykłe, w ramach którego portretowaliśmy sylwetki nietuzinkowych kobiet. Znalazły się wśród nich między innymi aktywistki, artystki, joginki, nauczycielki i architektka. Łącznie 21 jeden wyjątkowych postaci. Przez kilkanaście miesięcy spotykaliśmy się z nimi na wywiadach i sesjach zdjęciowych, a 8 marca 2018 zaprosiliśmy je na wystawę ich zdjęć.

Był nam niezwykle miło, że wszystkie Zwykłe-Niezwykłe z entuzjazmem przyjęły pomysł wystawy i szybko rozwiały nasze obawy co do wyboru zdjęć, bo chętnie nam w tym pomogły! Wszakże każdy z nas ma jakieś ulubione zdjęcie z danego wydarzenia – i to właśnie one, zdjęcia w dużej mierze wybrane przez bohaterki projektu, znalazły się na wystawie.

Z jeszcze większą radością przyjęliśmy fakt, że zdecydowana większość Zwykłych-Niezwykłych pojawiła się na wystawie. Ale wiemy, że nawet te, które nie mogły się pojawić z powodu choroby lub odległości geograficznej – tak jak Mircia, która mieszka na Cabo Verde czy Aleks, która jest właśnie w Tajlandii, tego dnia były z nami duchem. I chyba dlatego też zapamiętaliśmy to wydarzenie przede wszystkim przez niezwykłą atmosferę, która na nim panowała. I to zapewne ona sprawiła, że choć na początku nieśmiało, ostatecznie wszystkie obecne bohaterki zabrały głos. A niektóre nawet w sposób wyjątkowy, dzięki czemu spotkanie zakończyło się śpiewająco! Wszak wśród naszych Zwykłych-Niezwykłych mamy także piosenkarki - Ewę Novel i Sonię Lachowolską, które tego wieczoru spontanicznie zaśpiewały dla nas w duecie!

Nie zabrakło oczywiście inspirujących rozmów przy winie i wegańskim smakołykom od Raw Nest. I tym śpiewającym i smacznym akcentem uczciliśmy Dzień Kobiet i zamknięcie 2 lat projektu Zwykłe-Niezwykłe.

Ale uspokajamy, już za chwilę będziemy mieli dla Was kolejne sylwetki wyjątkowych kobiet. W zupełnie nowej, niezwykłej odsłonie! My już nie możemy się doczekać, a Wy?