Bluzki, koszule /

Bluzka Minimal Black from Fairtrade Cotton

129.00 PLN 139.00 PLN
Dostępne kolory:
Rozmiar:
Wybierz rozmiar:
XS/S Onesize


Dostawa od 8,90 zł, Wysyłka w: 5 - 7 dni

Minimalne cięcia, minimalna liczba szwów, minimalne zużycie surowców. Nie mogliśmy się doczekać, aż Minimal kolejny raz pojawi się w KOKOworld.

Z Indii, gdzie została uszyta, wraca z certyfikatem Fairtrade.
Znak Fairtrade to jedno z ważniejszych, dla marek modowych, wyróżnień, które potwierdza, że proces produkcji (w tym przypadku Minimal) odbywał się zgodnie z wartościami Sprawiedliwego Handlu. Do założeń tego globalnego ruchu należą przede wszystkim:
uczciwa cena za produkty i usługi, sprawiedliwe płace dla pracowników i odpowiednie warunki socjalne w miejscach pracy, przejrzystość, uczciwość i szacunek w relacjach handlowych.

Minimal stworzyliśmy z bawełny organicznej
. Łańcuch produkcyjny certyfikowany był na każdym etapie, otrzymał także licencję GOTS (Global Organic Textile Standard). Wszystkie metki wykonaliśmy na taśmie bawełnianej, co dodatkowo ograniczyło użycie produktów syntetycznych.
W byciu fair nie potrzeba skomplikowanych rozwiązań – prosta w założeniach jest też Minimal.
Do modelowania sylwetki nie potrzebuje wymyślnych trików. Obniżony szew rękawa optycznie wyszczupla i wydłuża ramiona, surowo wykończony dekolt odsłania obojczyki i wysmukla szyję. Krój oversize sprawia, że materiał nie przylega do sylwetki i sprytnie zasłania to, co czasem chcemy ukryć.

Minimal to kolejny element, który warto uwzględnić, budując szafę kapsułową. Fason bluzki daje wiele możliwości stylizacyjnych, a brak zdobień pozwala na swobodne dobieranie dodatków.
Fair Trade?

Minimal to jego najlepsza definicja.

Materiał: 95% bawełna fairtrade, 5% elastan; gramatura 200g/m2

Metoda prania: prać mechanicznie w pralce - delikatny proces, maksymalna temperatura prania 30 st.; prać z podobnymi kolorami, na lewej stronie; prasować w temperaturze 110 st bez pary; na lewej stronie; nie bielić; nie suszyć bębnowo; nie prać chemicznie.

//carousel Zobacz_także

//carousel Polecane_dla_Ciebie