Eduardo z Kolumbii

Eduardo pochodzi z regionu Armenia w Kolumbii i razem ze swoją rodziną od lat zajmuje się tworzeniem tradycyjnej biżuterii. Jej historia sięga czasów prekolumbijskich, a dokładniej wytworów ceramicznych cywilizacji Quimbaya.

Cały proces wytwarzania biżuterii jest bardzo pracochłonny. Glinę pozyskuje się z okolicznych rzek, a następnie suszy i wypala w specjalnie zaprojektowanych przez Eduardo piecach, w których temperatura  sięga 1200 stopni Celsjusza.

Do barwienia koralików Eduardo używa naturalnych barwników, które otrzymuje m.in. z liści buraków, kurkumy czy skorupek jaj. Nieustannie eksperymentuje z kolorami i otrzymuje nowe warianty kolorystyczne koralików. Każda kolia jest jedyna w swoim rodzaju. Eduardo wspiera również kobiety z okolic Armenii, które potrzebują pracy i wychowują samotnie dzieci. Dzięki pracy przy tworzeniu biżuterii mogą utrzymać swoją rodzinę.

Eduardo zachwycił nas swoją wrażliwością i prawdziwym artystycznym rzemiosłem. To społecznik z duszą artysty – dzięki tworzeniu biżuterii daje pracę matkom samotnie wychowującym dzieci oraz wspiera kobiety osadzone w więzieniu. Współpracujemy z nim od wielu lat – zawsze z ciekawością odbieramy od niego połączenia, nie możemy doczekać się nowych zdjęć i kolejnych pomysłów na projekty. Od pewnego czasu wiadomości od Eduardo nie są już tak radosne. Pandemia zatrzymała wszystko. Nie ma turystów, więc Edu nie może sprzedawać biżuterii. Nie może sprzedawać, więc nie może dawać pracy – nie może pomagać. Brak środków do życia i nieustępujące poczucie bezsilności, które przy braku perspektyw trudno pokonać, powodują, że sytuacja, w której się znalazł przerosła nawet jego – odważnego i pełnego zapału do walki z przeciwnościami. Eduardo boi się o losy swojej rodziny, pracowników, o to, że nic się już nie zmieni.

Chcemy pomóc Eduardo – naszemu przyjacielowi. Chcemy pomóc mądrze – pokazać mu, że to jego rzemiosło jest wartością, która potrafi wyprowadzić z nawet największych życiowych tarapatów, że jest o co walczyć, że ma do zrobienia jeszcze dużo dobra! Organizujemy preorder biżuterii Eduardo. Dochód z jej sprzedaży przekażemy naszemu zaprzyjaźnionemu kolumbijskiemu rękodzielnikowi.

Pomóż Edu razem z nami – dołącz do akcji i kup biżuterię, którą rękodzielnik wykona w Kolumbii specjalnie na Twoje zamówienie. Wpłacone pieniądze przekażemy mu od razu, by wesprzeć go finansowo już w tym miesiącu. Na złożenie zamówienia masz czas tylko do 16.07. Czas oczekiwania na biżuterię to miesiąc od tej daty: Eduardo wykona ją, a następnie wyśle do nas z Kolumbii.

Kliknij i zobacz produkty, które stworzył Eduardo.