Eduardo z Kolumbii

Eduardo pochodzi z regionu Armenia w Kolumbii i razem ze swoją rodziną od lat zajmuje się tworzeniem tradycyjnej biżuterii. Jej historia sięga czasów prekolumbijskich, a dokładniej wytworów ceramicznych cywilizacji Quimbaya.

Cały proces wytwarzania biżuterii jest bardzo pracochłonny. Glinę pozyskuje się z okolicznych rzek, a następnie suszy i wypala w specjalnie zaprojektowanych przez Eduardo piecach, w których temperatura  sięga 1200 stopni Celsjusza.

Do barwienia koralików Eduardo używa naturalnych barwników, które otrzymuje m.in. z liści buraków, kurkumy czy skorupek jaj. Nieustannie eksperymentuje z kolorami i otrzymuje nowe warianty kolorystyczne koralików. Każda kolia jest jedyna w swoim rodzaju. Eduardo wspiera również kobiety z okolic Armenii, które potrzebują pracy i wychowują samotnie dzieci. Dzięki pracy przy tworzeniu biżuterii mogą utrzymać swoją rodzinę.

Eduardo zachwycił nas swoją wrażliwością i prawdziwym artystycznym rzemiosłem. To społecznik z duszą artysty – dzięki tworzeniu biżuterii daje pracę matkom samotnie wychowującym dzieci oraz wspiera kobiety osadzone w więzieniu. Współpracujemy z nim od wielu lat – zawsze z ciekawością odbieramy od niego połączenia, nie możemy doczekać się nowych zdjęć i kolejnych pomysłów na projekty.

Chcesz wesprzeć Eduardo? Kliknij TUTAJ