FAIR TRADE

Wierzymy, że opłaca się być Fair!


KOKOworld powstało z miłości do podróży i idei sprawiedliwego handlu. Z połączenia pasji do innych kultur, odległych zakątków oraz wiary, że drobnymi krokami możemy zmieniać świat. Dlatego jednym z głównych filarów KOKOworld jest sprawiedliwy handel (fair trade) czyli partnerstwo handlowe, oparte na uczciwości, dialogu, przejrzystości i szacunku dla współpracowników.


Najgodniejszy sposób, aby komuś pomóc, to dać mu pracę

Agata Kurek - założycielka KOKOworld


KOKOworld projekt na wskroś eklektyczny - łączący modę z projektami społecznymi, rękodzielników z Polski z rękodzielnikami z różnych zakątków świata, stonowaną klasykę z etno-szaleństwem. Wszystko to sprawia, że w znajdziecie u nas np. tuniki z polskiej bawełny z kolorowymi wstawkami z batiku z Indonezji czy Afryki Zachodniej. 


Wszystkie kolekcje tworzone są według pomysłu naszej krakowskiej ekipy KOKOworld zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu i szyte w podkrakowskiej rodzinnej szwalni, a niektóre także w Afryce Zachodniej. Wszystkich naszych rękodzielników znamy osobiście i pracujemy z nimi od lat. Jeśli chcesz się o nich dowiedzieć nieco więcej, kliknij tutaj. Jeśli chcesz za naszym pośrednictwem zadać im jakieś pytanie, napisz do nas: emilia@kokoworld.pl


"Jeśli spojrzymy na to co jemy, w co chodzimy ubrani, z jakich przedmiotów korzystamy,  zdamy sobie sprawę, że odległe zakątki świata wcale nie są takie odległe. Dlatego warto pamiętać, że nasze decyzje konsumenckie codziennie wpływają na świat - nie tylko ten wokół nas ale też na odległych kontynentach!" mówi Emilia, CSR i e-commerce manager w KOKOworld. Tomek, On-Site manager dodaje zaś: "Robiąc zakupy w KOKOworld, dajesz pracę lokalnym rzemieślnikom z Indonezji i Afryki Zachodniej, wpływasz na poziom ich życia oraz ich rodzin. Za pomocą mody realnie zmieniasz świat na lepsze. Nosisz ubrania z których możesz być dumny. A do tego ciuchy inspirowane Afrykańskim rękodziełem są po prostu śliczne!"


go fashion, go fair, go fair trade!

Biżuteria z rybich łusek autorstwa Ronise