O nas

Jedni pakują plecak i wyruszają w podróż swojego życia, inni w domowym zaciszu czytają z zapartym tchem reportaże z końca świata. Wszystkich ich łączy wyobraźnia, ciekawość i pasja. Trzy tematy dzięki którym powstała marka KOKOworld.

Agata, była jedną z nich, rzuciła pracę w korporacji, spakowała niezbędne rzeczy i wyruszyła w podróż, o której jeszcze nie wiedziała, że zaważy na dalszych jej losach. Cel był jasny: Afryka. To właśnie tam na Festiwalu Muzycznym w Mali poznała ludzi, którzy uświadomili jej, że można podążać własną drogą. Nagle wszystko stało się jasne. Dlaczego nie połączyć tych wszystkich pasji do muzyki, tańca, dalekich wypraw i rękodzieła w jedno? Przecież...chcieć to móc.

Po powrocie z Mali wszystko wskazywało na jedno, trzeba wziąć los w swoje ręce i zrobić coś dobrego. Proste? Niekoniecznie. 


Dzięki uporowi, wyobraźni i niesamowitej wrażliwości, po miesiącach pracy i podróży z małą córeczką w poszukiwaniu autentycznego rękodzieła projekt połączenia rękodzielników z Afryki, Ameryki Południowej, Azji Południowo-Wschodniej i Polski stał się realny. 

Tak powstała marka KOKOworld, która łączy najdalsze krańce świata, krawców z Senegalu i z Polski, rękodzielników z Indonezji z kaletnikami z Krakowa, wszystko po to by przybliżyć Wam część tradycji, upodobań z innych zakątków świata.

''Dlatego pakuję plecak i ruszam w poszukiwaniu oryginalnych materiałów, zdolnych rękodzielników oraz lokalnych przedsiębiorstw w które tchnę nowe życie!'' mówi Agata, która dzięki pasji może ciągle szukać nowych dróg by realizować projekty, które kiedyś wydawały się niemożliwe.

Agata - założycielka KOKOworld

Założycielka marki KOKOworld - liderka zespołu i projektantka (choć za tym słowem nie przepada) w jednym. Prywatnie osoba, którą nie trzeba dwa razy namawiać ani do podróży, ani do tańca, ani do projektów społecznych.

Dorota - specjalistka ds. kontaktu z klientem

Najczęściej to właśnie ona odpowiada na Wasze maile i telefony. Dorotka opiekuje się także wysyłką i dba, aby sprawnie i szybko zamówienia dotarły do Waszych rąk . Dorotka jest także tą z nas, która inspiruje cały zespół wymyślnymi kulinarnymi eksperymentami!


Gosia - specjalistka ds. sprzedaży

Gosię możecie spotkać w naszym sklepie stacjonarnym w Krakowie. Chętnie podpowie i doradzi - najchętniej wszystkie kobiety widziałaby w sukienkach - uważa, że one najbardziej podkreślają kobiecość. Po pracy Gosia biegnie realizować swoje taneczne pasje - musimy podzielić się tym, że w naszym zespole mamy MISTRZYNIĘ tańca brzucha w swojej kategorii!!! :-)

Agata - Manager ds. operacyjnych

Mama dwójki maluchów, z którymi po pracy chętnie sadzi warzywa. Chociaż mieszka w mieście, uwielbia uciec na łąkę i do lasu. W KOKOworld zajmuje się dokumentami, obiegiem wszelkich papierów. Nadzoruje nasz magazyn i zleca szycie KOKO kreacji.

Jan - specjalista ds. rynku Niemieckiego 

Najbardziej wszechstronny pracownik KOKO - zajmuje się wszystkim: od tłumaczeń przez kontakt z klientem w języku niemieckim po akcje marketingowe i Social Media, a nawet jak trzeba to w remoncie pomoże. Oprócz tego kręcą go podróże i sport - trenuje boks tajski.

Tomasz - e-commerce manager

Zajmuje się wszystkim co usprawnia naszą logistykę e-commerce i zwiększa sprzedaż online. Prywatnie człowiek o wszechstronnych zainteresowaniach -  od sprzedaży bezpośredniej, projektów o sztuce online, marketingu politycznego, e-commerce przez gotowanie kaczki z kukurydzą na wolnym ogniu. Tata 2-letniej Łucji i 6-letniego Jonasza, lubi chodzić po górach, jeździć na nartach i do pracy na rowerze.

Martyna - specjalistka ds. sprzedaży  

Martyna zaraża swoją pozytywną energią w naszym sklepie stacjonarnym. Jej domeną jest spontaniczność i niemal nieustanny uśmiech na ustach. Dba o to żeby dla klientek każda wizyta w Koko była pozytywnym doświadczeniem i czuły się tam swobodnie. Na co dzień wielbicielka pysznego jedzenia i lepienia z modeliny.

Emilia - specjalistka ds. e-commerce i CSR

Emilię możecie spotkać na trasach rowerowych lub górskich szlakach - ma je wszystkie w jednym palcu. Na co dzień Emilia odpowiedzialna jest za szeroko rozumiany e-commerce - a zatem wszystko, co dzieję się po drugiej stornie monitora :-) Ponadto nawiązuje współprace w zakresie CSR, organizuje spotkania i na dodatek edukuje! Nie wiemy skąd znajduje tyle energii, ale podejrzewamy, że to wpływ jej długiego pobytu na Cabo Verde, do którego zawsze chętnie wraca :-)

Dawid - grafik  

Z Dawidem współpracujemy od dawna za sprawą akcesoriów Manifesto. To on jest twórcą pięknej, drewnianej biżuterii o afrykańskim klimacie. Teraz odpowiedzialny również za graficzne projekty naszych kolekcji. Prywatnie czas lubi spędzać w swojej zacisznej pracowni, malując.

Patrycja - specjalistka ds. e-commerce 

Patrycja interesuje się fotografią, w wolnych chwilach lubi czytać, szczególnie kryminały i kocha podróże pociągiem! Witamy na pokładzie (a właściwie w składzie!)

Ola - specjalistka ds. sprzedaży 

Pozytywnie zakręcona- tak mówią o niej przyjaciele. Zawsze chętnie służy pomocą i wesprze dobrą radą. To właśnie ona odpowiada na Wasze maile i telefony. W wolnym czasie lubi uczyć się języków obcych oraz spotykać się z przyjaciółmi - jak twierdzi na to zawsze znajdzie czas.

Sylwia- specjalistka ds. kontaktu z klientem 

Sylwia lubi tworzyć piękne rzeczy szyjąc, malując, odnawiając stare meble. Hobbystycznie gra na gitarze i jest nałogową bywalczynią Przystanku Woodstock. W KOKOworld kompletuje Wasze zamówienia oraz dba o to by dotarły na czas. To ona odpisuję na Wasze maile z pytaniami o najnowsze produkty i pomaga dobrać właściwy rozmiar w razie problemów.

Ula - kierownik sklepu stacjonarnego i event manager

Ula, czyli kobieta wielozadaniowa z ogromną pasją do pracy z ludźmi. I to powołanie czuć od progu naszego sklepu stacjonarnego! Z kolorowego świata KOKOworld chętnie wyłowi dla was perełki i pokażę multifunkcyjność naszych rzeczy. Miłością Uli są dodatki - od biżuterii po kolorowe skarpetki. Po godzinach podróżuje z synem kartonową rakietą lub ucieka w świat książek i natury.

Agnieszka - specjalistka ds. sprzedaży i asystentka projektanta 

Agnieszka wsparła nasz dział produkcyjny oraz kreatywny, ale nie zdziwcie się kiedy spotkacie ją także w naszym sklepie stacjonarnym. Pasjonuje ją moda, ale przede wszystkim upcycling oraz zero waste, dlatego Agnieszka szyje ze wszystkiego co wpadnie jej w ręcę, od starych jeansów i t-shirtów po zasłony i maty izolacyjne. W wolnym czasie kocha podróżować, jeździć na rowerze i czytać książki o modzie.

Julia- marketing manager

Julia w chińskim kalendarzu jest kogutem, w celtyckim drzewnym cedrem a w tym zwykłym po prostu wodnikiem. Ta wyjątkowa kombinacja sprawia, że pogoda ducha, życiowe szczęście i nieustające zmiany to zdecydowanie jej domena. Pasjonatka etycznej i ekologicznej mody. Julia w KOKOworld zajmuje się marketingiem i rozwojem marki na innych rynkach a jej supermoce to umiejętność czytania w każdym momencie i wybieranie idealnych prezentów.