O nas

Jedni pakują plecak i wyruszają w podróż swojego życia, inni w domowym zaciszu czytają z zapartym tchem reportaże z końca świata. Wszystkich ich łączy wyobraźnia, ciekawość i pasja. Trzy tematy dzięki którym powstała marka KOKOworld.

Agata, była jedną z nich, rzuciła pracę w korporacji, spakowała niezbędne rzeczy i wyruszyła w podróż, o której jeszcze nie wiedziała, że zaważy na dalszych jej losach. Cel był jasny: Afryka. To właśnie tam na Festiwalu Muzycznym w Mali poznała ludzi, którzy uświadomili jej, że można podążać własną drogą. Nagle wszystko stało się jasne. Dlaczego nie połączyć tych wszystkich pasji do muzyki, tańca, dalekich wypraw i rękodzieła w jedno? Przecież...chcieć to móc.

Po powrocie z Mali wszystko wskazywało na jedno, trzeba wziąć los w swoje ręce i zrobić coś dobrego. Proste? Niekoniecznie. 


Dzięki uporowi, wyobraźni i niesamowitej wrażliwości, po miesiącach pracy i podróży z małą córeczką w poszukiwaniu autentycznego rękodzieła projekt połączenia rękodzielników z Afryki, Ameryki Południowej, Azji Południowo-Wschodniej i Polski stał się realny. 

Tak powstała marka KOKOworld, która łączy najdalsze krańce świata, krawców z Senegalu i z Polski, rękodzielników z Indonezji z kaletnikami z Krakowa, wszystko po to by przybliżyć Wam część tradycji, upodobań z innych zakątków świata.

''Dlatego pakuję plecak i ruszam w poszukiwaniu oryginalnych materiałów, zdolnych rękodzielników oraz lokalnych przedsiębiorstw w które tchnę nowe życie!'' mówi Agata, która dzięki pasji może ciągle szukać nowych dróg by realizować projekty, które kiedyś wydawały się niemożliwe.

Agata - założycielka KOKOworld

Założycielka marki KOKOworld - liderka zespołu i projektantka (choć za tym słowem nie przepada) w jednym. Prywatnie osoba, którą nie trzeba dwa razy namawiać ani do podróży, ani do tańca, ani do projektów społecznych.

Dorota - specjalistka ds. kontaktu z klientem

Najczęściej to właśnie ona odpowiada na Wasze maile i telefony. Dorotka opiekuje się także wysyłką i dba, aby sprawnie i szybko zamówienia dotarły do Waszych rąk . Dorotka jest także tą z nas, która inspiruje cały zespół wymyślnymi kulinarnymi eksperymentami!


Gosia - specjalistka ds. sprzedaży

Gosię możecie spotkać w naszym sklepie stacjonarnym w Krakowie. Chętnie podpowie i doradzi - najchętniej wszystkie kobiety widziałaby w sukienkach - uważa, że one najbardziej podkreślają kobiecość. Po pracy Gosia biegnie realizować swoje taneczne pasje - musimy podzielić się tym, że w naszym zespole mamy MISTRZYNIĘ tańca brzucha w swojej kategorii!!! :-)

Agata - Manager ds. operacyjnych

Mama dwójki maluchów, z którymi po pracy chętnie sadzi warzywa. Chociaż mieszka w mieście, uwielbia uciec na łąkę i do lasu. W KOKOworld zajmuje się dokumentami, obiegiem wszelkich papierów. Nadzoruje nasz magazyn i zleca szycie KOKO kreacji.

Patrycja - Młodsza specjalistka ds. sprzedaży

Kocha podróżować i stara się to robić w każdej wolnej chwili - lubi spontaniczne wyjazdy na łono natury i krótkie city breaki, jak i dłuższe podróże - mieszkała w Turcji i Tajlandii. Jest miłośniczką słońca i lata, a co za tym idzie - spódnic i sukienek w lekkim, kobiecym stylu. W wolnym czasie praktykuje jogę i dużo czyta. Lubi poznawać nowe kultury i kuchnie oraz uczyć się języków obcych.

Tomasz - e-commerce manager

Zajmuje się wszystkim co usprawnia naszą logistykę e-commerce i zwiększa sprzedaż online. Prywatnie człowiek o wszechstronnych zainteresowaniach -  od sprzedaży bezpośredniej, projektów o sztuce online, marketingu politycznego, e-commerce przez gotowanie kaczki z kukurydzą na wolnym ogniu. Tata 2-letniej Łucji i 6-letniego Jonasza, lubi chodzić po górach, jeździć na nartach i do pracy na rowerze.

Martyna - specjalistka ds. sprzedaży  

Martyna zaraża swoją pozytywną energią w naszym sklepie stacjonarnym. Jej domeną jest spontaniczność i niemal nieustanny uśmiech na ustach. Dba o to żeby dla klientek każda wizyta w Koko była pozytywnym doświadczeniem i czuły się tam swobodnie. Na co dzień wielbicielka pysznego jedzenia i lepienia z modeliny.

Emilia - specjalistka ds. e-commerce i CSR

Emilię możecie spotkać na trasach rowerowych lub górskich szlakach - ma je wszystkie w jednym palcu. Na co dzień Emilia odpowiedzialna jest za szeroko rozumiany e-commerce - a zatem wszystko, co dzieję się po drugiej stornie monitora :-) Ponadto nawiązuje współprace w zakresie CSR, organizuje spotkania i na dodatek edukuje! Nie wiemy skąd znajduje tyle energii, ale podejrzewamy, że to wpływ jej długiego pobytu na Cabo Verde, do którego zawsze chętnie wraca :-)

Dawid - grafik  

Z Dawidem współpracujemy od dawna za sprawą akcesoriów Manifesto. To on jest twórcą pięknej, drewnianej biżuterii o afrykańskim klimacie. Teraz odpowiedzialny również za graficzne projekty naszych kolekcji. Prywatnie czas lubi spędzać w swojej zacisznej pracowni, malując.

Patrycja - specjalistka ds. e-commerce 

Patrycja interesuje się fotografią, w wolnych chwilach lubi czytać, szczególnie kryminały i kocha podróże pociągiem! Witamy na pokładzie (a właściwie w składzie!)

Ola - specjalistka ds. sprzedaży 

Pozytywnie zakręcona- tak mówią o niej przyjaciele. Zawsze chętnie służy pomocą i wesprze dobrą radą. To właśnie ona odpowiada na Wasze maile i telefony. W wolnym czasie lubi uczyć się języków obcych oraz spotykać się z przyjaciółmi - jak twierdzi na to zawsze znajdzie czas.


Agnieszka - specjalistka ds. sprzedaży i asystentka projektanta 

Agnieszka wsparła nasz dział produkcyjny oraz kreatywny, ale nie zdziwcie się kiedy spotkacie ją także w naszym sklepie stacjonarnym. Pasjonuje ją moda, ale przede wszystkim upcycling oraz zero waste, dlatego Agnieszka szyje ze wszystkiego co wpadnie jej w ręcę, od starych jeansów i t-shirtów po zasłony i maty izolacyjne. W wolnym czasie kocha podróżować, jeździć na rowerze i czytać książki o modzie.

Julia- marketing manager

Julia w chińskim kalendarzu jest kogutem, w celtyckim drzewnym cedrem a w tym zwykłym po prostu wodnikiem. Ta wyjątkowa kombinacja sprawia, że pogoda ducha, życiowe szczęście i nieustające zmiany to zdecydowanie jej domena. Pasjonatka etycznej i ekologicznej mody. Julia w KOKOworld zajmuje się marketingiem i rozwojem marki na innych rynkach a jej supermoce to umiejętność czytania w każdym momencie i wybieranie idealnych prezentów.

Gosia - asystentka projektanta 

Królowa upcyklingu! Lubi mieć dużo na głowie, zwłaszcza pomysłów, projektów i inspiracji. Ścinki i resztki ze szwalni to dla niej skarby, a nie śmieci. Poza pracą w KOKOworld prowadzi własną upcyklingową markę Maruna. W wolnym czasie spędza czas z synem lub przesiaduje w krakowskich kawiarniach z przyjaciółmi.

Ula - kierownik sklepu stacjonarnego i event manager

Ula, czyli kobieta wielozadaniowa z ogromną pasją do pracy z ludźmi. I to powołanie czuć od progu naszego sklepu stacjonarnego! Z kolorowego świata KOKOworld chętnie wyłowi dla was perełki i pokażę multifunkcyjność naszych rzeczy. Miłością Uli są dodatki - od biżuterii po kolorowe skarpetki. Po godzinach podróżuje z synem kartonową rakietą lub ucieka w świat książek i natury.

Daria - koordynatorka produkcji

To Daria pilnuje, aby Wasze ubrania były uszyte z najlepszej jakości materiałów oraz aby jak najszybciej przyjechały ze szwalni. Po pracy zaś spędza czas na wygłupach z jej 4-nożnym dzieckiem o imieniu Lola. Gdy spadnie tylko pierwszy śnieg szaleje w górach na nartach, natomiast w ciepłe dni oddaje się błogiej jeździe na rolkach, czytaniu książek oraz rozmyślaniu "co by było gdyby..."

Ania - młodszy specjalista ds. obsługi zamówień

W życiu prywatnym bliżej jej do włóczykija niż do strusia pędziwiatra. Mieszkała już w kilku większych miastach Polski, jednak jak bumerang wraca do Małopolski. Nie rusza się nigdzie bez ,, muzyki w uszach", no chyba, że na łono przyrody do lasu czy na halę górską w poszukiwaniu borówek. Trochę pogrywa na gitarze, jednak jest lepszym słuchaczem niż performerką. Kiedy potrzebuje się ,,zresetować", gra w literaki, sudoku i różne łamigłówki językowe (z uporem maniaka nadrabiając zaległości w nauce języków).