Wiskoza TM EcoveroKolejny raz stawiamy na tkaniny z certyfikatem. Wiskoza LENZING™ ECOVERO™ to materiał, który prawie w całości oddaje planecie to, co jej zabrał.


Tu liczy się pochodzenie

Wybieramy wiskozę z certyfikatem LENZING™ ECOVERO™, bo wiemy skąd do nas trafia. Celuloza na włókno pochodzi ze zrównoważonych i certyfikowanych upraw eukaliptusa, buku i świerku. Szkółki leśne kontrolowane są przez FSC (Forest Stewardship Council).


Przyglądamy się produkcji

Lubimy przejrzysty łańcuch dostaw. System produkcji LENZING™ ECOVERO™ został stworzony tak, by identyfikacja włókien wiskozowych była możliwa na każdym etapie przetwarzania tekstyliów. Każdy, kto stan środowiska bierze na serio, może mieć pewność, że tkanina na jego ubrania powstała przy maksymalnej możliwej ochronie środowiska naturalnego. Wiskoza LENZING™ ECOVERO™ certyfikowana jest również przez EU Ecolabel – ten znak przyznaje się produktom i usługom, które w znacznie mniejszym stopniu (w porównaniu z ich konwencjonalnymi odpowiednikami) wpływają na środowisko.


Właściwości są dla nas kluczowe

Do wiskozy LENZING™ ECOVERO™ przekonują nas jej właściwości. To włókna, które cechują się wysoką higroskopijnością – doskonale chłoną wilgoć, są lekkie i przyjemne w dotyku – idealne na duszne dni, dobrze radzą sobie w wysokiej temperaturze – można je prasować wielokrotnie (ale wcale nie trzeba!). Najważniejsze jest jednak to, że dzięki surowcowi, z którego powstały, są biodegradowalne.


Wiskoza LENZING ™ ECOVERO ™ w liczbach

Wiskoza LENZING™ ECOVERO™ (czyli tzw. ekologiczna wiskoza) powstaje w zamkniętym procesie. Dzięki temu, w porównaniu z jej konwencjonalnym odpowiednikiem, zużywa się do jej produkcji 50% mniej emisji szkodliwych substancji i zanieczyszczeń wody. Prościej się nie da!Zobacz pozostałe materiały:

Bawełna organiczna
Bawełna Fairtrade
PET
Tencel TM Lenzing