OUTLET /

Sukienka Faial

296.10 PLN 329.00 PLN
Dostępne kolory:
Rozmiar:
Wybierz rozmiar:
S/M M/L L/XL

Produkt chwilowo niedostępny


Dostawa od 8,90 zł, Wysyłka w: 5 - 7 dni

Promienie słońca odbijające się od czerwonych dachówek, sunący ulicami żółty tramwaj, gwar ludzi i z oddali dobiegająca melodia fado - jesteśmy w Portugalii. Ten piękny kraj to jeden z naszych celów podróży, który zapisał się w naszych wspomnieniach i wpłynął na projekty tegorocznej, letniej kolekcji. Sukienka Faial miała spełniać dwa założenia, być na tyle funkcjonalna żeby móc Wam towarzyszyć w podróży, a jednocześnie na tyle elegancka żebyście mogły włożyć ją także na kolację w dzielnicy Bairro Alto. Mamy wrażenie, że nam się udało - krój jest prosty, dzięki czemu sukienka jest bardzo wygodna, a batikowe wykończenia na ramionach sprawiają, że wygląda wyjątkowo. To co ją wyróżnia, to także materiał z którego jest uszyta czyli tencel. Jest to jeden z najbardziej ekologicznych materiałów, który charakteryzuje się wyższą oddychalnością niż bawełna, podczas jego produkcji zużywa się stosunkowo mało wody, a w odpowiednich warunkach ulega biodegradacji w przeciągu 6 tygodni. Jeżeli zależy Wam na wspieraniu mody przyjaznej środowisku, a zarazem chcecie mieć w swojej szafie niepowtarzalną, starannie wykonaną sukienkę to Faial będzie najlepszy wyborem.

-Prać z podobnymi kolorami i delikatnym detergentem w 30°

- Prasować na lewej stronie lub przez szmatkę

//readMore O wyjątkowych właściwościach lyocellu.

Przędza do produkcji naszego Tenclu pochodzi z austriackiej firmy Lenzing – pioniera zrównoważonego procesu produkcji przędzy zwanej powszechnie lyocell
, w której dbałość o środowisko naturalne i wprowadzanie najnowocześniejszych technologii są wartościami nadrzędnymi. To Lenzing odkrył niezwykłe właściwości włókna celulozowego, które pozyskuje z drewna bukowego pochodzącego wyłącznie z certyfikowanych, ekologicznych leśnictw. Chemikalia niezbędne do produkcji przędzy odzyskiwane są w 99% i kierowane do ponownego użycia. Lenzing, jako jedyny na świecie, ma prawo do używania nazwy Tencel - nazwa ta jest dla nas gwarantem proekologicznej produkcji lyocelu, którego używamy w naszych kolekcjach.

Ten produkt został stworzony w duchu odpowiedzialnej mody. Dzięki niemu wspieramy rękodzielników z Polski i Indonezji.

Materiał: 100% lyocell; gramatura 135 g/m2
Projekt: KOKOworld
Wykonanie:  Wieliczka, Szwalnia Patryka i Edytki

//carousel Polecane_dla_Ciebie